Вы здесь

Павлограду - 235 років!

Як Павлоград День міста святкуватиме (Повна програма заходів)

Цьогоріч у другій половині вересня Павлоград святкуватиме своє 235-річчя. Святкові та різноманітні заходи, присвячені ювілею міста, проходитимуть протягом 6 днів в усіх мікрорайонах. Отже, святкування розпочнеться 12 вересня (четвер) о 16.00 з урочистого відкриття в Парку ім. Комарова майданчику для спорту з собаками (на базі ФСК ім. Шкуренка). 12 та 13 вересня в мікрорайонах Павлограда проходитимуть шкільні свята до Дня міста -  у ЗОШ №№ 3, 4, 6, 7, 8, 11, 12, 15, 16, 18, Павлоградському міському ліцеї. 13 вересня (п’ятниця) о 13.00 на Алеї слави та біля Пам’ятного знаку Матвію Хижняку відбудеться церемонія вшанування героїв рідної землі різних часів. А о 14.00 у Міському культурно-дозвільницькому центрі «Мир» проходитиме міська святкова урочистість з нагоди 235-ї річниці м. Павлограда.

У Павлограді за комунальні борги заарештовують майно

Павлоградський міськрайонний суд виніс більше 210 постанов про арешт рухомого і нерухомого майна павлоградців за їхні величезні борги перед КП «Павлоградтеплоенерго». Наразі виконавчою службою заарештовано вже 13 квартир та 13 автомобілів.

Павлоградський драматичний театр ім.Б.Є.Захави-перлина нашого міста

Місто Павлоград завжди було культурним осередком нашого краю. Велика кількість митців прославляє наше місто своїми здобутками. Серед таких творчих особистостей -  Борис Євгенович Захава, на честь  якого названий професійний театр м. Павлограда. Театр ім. Бориса Захави - це справжня перлина Павлоградщини –  яскраве явище в театральному житті не тільки нашого краю, а й всієї України.

Історія Павлограда в цифрах і фактах

У вересні 2019 року місто Павлоград святкуватиме свою 235-у річницю. Історія міста сягає корінням в ХVII століття і пов’язана зі славною козацькою історією Запорізької Січі, коли у 1660 році на території теперішнього Павлограда Кошем Запорізьким був улаштований перевіз через річку Вовчу. У 1770 році тут оселився відставний запорожець, військовий старшина Матвій Хижняк. Його зимівник за розпорядженням Азовського губернатора став державною військовою слободою Матвіївкою, а незабаром Матвіївка була перейменована в слободу Луганську. У 1784 році вона отримала статус повітового міста і назву – Павлоград – на честь наслідника престолу Павла І. 

Ми відкрили нову історичну рубрику "Павлограду - 235 років!"

В цьому році 18 вересня Павлоград святкує своє 235-річчя. До ювілейної дати в нашій газеті та на сайті tn-express.dp.ua ми вирішили започаткувати рубрику-сторінку «Павлограду - 235 років!». Разом з працівниками Павлоградського історико-краєзнавчого музею ми розкажемо про цікаві історичні події нашого міста від моменту його заснування до сьогодення та особистостей, які були учасниками тих подій.

Подписаться на Павлограду - 235 років!