Вы здесь

Які захисні споруди можуть прихистити у павлограді

8 грудня у Павлограді відбувся брифінг для регіональних ЗМІ, на якому перший заступник міського голови Олександр РАДІОНОВ та начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Валерій БЕЛЯКІН розповіли про діяльність міської влади з цивільного захисту населення в умовах воєнного стану .

«У разі виникнення надзвичайних ситуацій готуємось надати людям найнеобхідніші речі, щоб вижити. Саме для цього і працює відділ надзвичайних ситуацій, який повинен прорахувати можливі варіанти», - повідомив перший заступник міського голови Олександр РАДІОНОВ

«Завдяки нашим захисникам місто Павлоград живе звичним життям, люди ходять на роботу, працюють магазини і вся інфраструктура. Але в тих містах, де відбуваються сьогодні військові дії, там у мешканців не має сумнів, чи  потрібно йти в укриття або в момент повітряної тривоги прогулюватися вулицею. Люди всі ховаються і використовують все, що може захистити від уламків ракет або від вибуху. 

Нажаль у багатьох мешканців Павлограда зараз страх притуплений і сигналами тривоги ракетної небезпеки більшість нехтує. Є розроблені практичні рекомендації, як потрібно діяти під час повітряної тривоги, щоб зберегти своє життя. Якщо не має можливості перейти до укриття, треба використати правило двох стін. Не на дивані посидити, а в коридорі на табуретці або стільчику. Але людина сама повинна зрозуміти, що це їй потрібно. Ніхто не знає, яка ракета, куди попаде і як воно буде, а підвальне приміщення може захистити від уламків ракет», - розповів Олександр РАДІОНОВ.

 

Про наявність на території міста бомбосховищ та укриттів

Захисні споруди у Павлограді можуть вмістити не більше 17 тис. людей. Тому нічого іншого, як підвальні приміщення для населення не має. Про це повідомив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Валерій БЕЛЯКІН.

В Фонд захисних споруд  міста Павлоград включено 31 споруда. Ці споруди належать до третього класу захисту. Вони обладнані системою життєзабезпечення: водопровід, фільтрація повітря, туалети, обігрів. Для того, щоб довготривалий час там пербувати.

Всі споруди розташовані на території підприємств. На території міста для укриття населення таких захисних споруд немає. 

«Ці захисні споруди призначені для укриття робочої зміни працівників підприємства. ПХЗ, ПМЗ – 12 захисних споруд. Вони розташовані на режимній території, тобто туди навіть члени родини не зможуть потрапити. Більшість захисних споруд розташовані на території промислових зон, вони територіально не спроможні прийняти населення. Наприклад, «Молочний Дім»  має сховище на 300 осіб. Але ж воно розташоване далеко від житлових будинків. Завод сухариків (територія колишнього м’ясокомбіната) – це також закрита територія, сховище призначене для укриття персоналу. Хлібзавод також закрите підприємство і розташоване у приватному секторі. Міськгаз, який розташований у центрі, має невелику захисну споруду, яка може вмістити 150 людей і її використовують пожежники.

Павлоградводоканал має невелику захисна споруду. Є домовленість, що за потреби може прихистити вихованців спортивної школи на селищі Шахтобудівників.

Ще 5 захисних  споруд розташовано на залізничних вокзалах Павлоград-1 і Павлоград-2. Кожна споруда розрахована на 150 осіб.  Населення, яке мешкає поруч, може скористатися. Але  на прийняття людей в масовому порядку споруди не розраховані.

Ще 5 захисних споруд розташовані на території будівельної бази, яка розташована далеко від житлового масиву, за межами міста», – розповів Валерій Бєлякін.

Захисна споруда, що розташована на території заводу ПЗТО. Це найбільша захисна споруда у місті, яка може прихистити 2,5 тис. осіб. Ця споруда активно використовувалась під час вибухів у Павлограді і там перебувала велика кількість  людей.

На заводі Палмаш захисна споруда тривалий час була підтоплена ґрунтовими водами, але була проведена робота для її облаштування. Ця захисна споруда також приймала велику кількість людей під час вибухів.

В Укртелекомі невелика захисна споруда на 300 осіб, яка також активно використовується для населення, яке поруч розташовано. 

Захисну споруду, що знаходиться по вул. Сташкова, можуть  використовувати для укриття мешканці району. Ця споруда перебувала у занедбаному стані, проте люди згуртувались та довели її до нормального стану.

У центрі міста підвал швейної фабрики, який облаштований туалетом і водою, також можуть використовувати для укриття населенням.

Визначено 252 підвальних приміщення багатоповерхових будинків, які можуть використовувати для укриття населенням. Ще 23 підвальні приміщення облаштовані в закладах освіти, культури та спорту, де також може перебувати населення міста. За словами Валерія Бєлякіна, всі ці споруди завчасно  перевірені, там є необхідне обладнання. Вони готові до прийняття населення.

«До облаштування інших підвальних приміщень у багатоповерхових будинках ОСББ мають долучитися мешканці цих будинків і завчасно їх підготувати для перебування. Не чекати, що хтось наведе порядок і  прибере сміття з підвалу. Самим виявляти активність і приводити до ладу свої будинки», – повідомив Валерій Бєлякін.

Про підвальні приміщення в освітніх закладах Павлограда 

«Дуже серйозні вимоги і критерії щодо підвальних приміщень для закладів освіти та садочків. Там має бути вода, медичне обладнання, чергування медичного працівника, туалети, продукти харчування, люмінесцентне або світлодіодне освітлення, запас води технічної та питної. Всі ємності мають бути сертифіковані, вода перевірена та мати сертифікат відповідності. Працювала комісія і кожен фахівець за своїм напрямком мав поставити свій підпис. З 42 закладів освіти тільки 13 відповідають вимогам. Але роботи ще тривають. Готуються ще 4 підвальні приміщення в закладах освіти», – розповів під час брифінгу Валерій Бєлякін. За його словами з міського бюджету виділяються кошти на придбання альтернативних джерел живлення. До кінця року планується придбати 15 генераторів різної потужності. Є міжнародні організації, які допомагають.

 

Про готовність пунктів незламності і пунктів обігріву

Блекаут - це коли довготривалий час не має електропостачання, теплопостачання і водопостачання. При цих умовах відкриваються пункти незламності і пункти обігріву.

Зараз цілодобово відкриті три «Пункти незламності»:  

1. вул. Центральна, 61. 

2. Войнової, 7

3. Крилова, 6. 

Щодо пунктів обігріву. «Придбано 10 «буржуйок», 11 тонн торф’яних брикетів. Готові до відкриття 19 пунктів обігріву. Над відкриттям всіх інших потрібно ще попрацювати. Планувалось 53 пункти. За потреби ми будемо швидко реагувати. Пункти розташовуватимуться в закладах культури, освіти, та в тих приміщеннях, де є альтернативне опалення. Всі пункти у нас відповідають вимогам ДСНС, окрім однієї вимоги Starlink. Супутниковий інтернет зараз дорого коштує. Намагаємося придбати за реальні ціни», - повідомив Валерій Бєлякін.

За його словами тільки в умовах блекауту в пунктах обігріву буде чергування медичного працівника, соціального працівника та поліцейського. Працювати ці пункти почнуть лише за умови відсутності у місті електроенергії,  опалення та водопостачання на довгий час. 

Зі списком пунктів обігріву у Павлограді можна ознайомитись на офіційному сайті Павлоградської міської ради.

«Поняття пункт незламності з’явилось тоді, коли зрозуміли, що в країні може бути період без світла. Кожна громада самостійно визначає їх кількість. І ми будемо швидко відкривати пункти, коли буде нагальна потреба. Там будуть генератори, можна зарядити мобільний телефон, чай або кава обов’язково. Головний пункт, щоб люди мали можливість зігрітися. Але будемо вірити, що нагальної потреби не буде» - зазначив перший заступник міського голови Олександр РАДІОНОВ на брифінгу.

Оксана Борисова