Вы здесь

Павлоград продовжує приймати внутрішньо переміщених осіб

З початку повномасштабного вторгнення безліч українських домівок були покинуті та зруйновані, їхні господарі виїхали в інші міста, або за кордон. Люди просто тікали з під обстрілів, залишали все, що було важливим у їхньому житті. У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України зазначають, що більше 8 мільйонів біженців виїхали з небезпечних регіонів. Сьогодні Павлоград - це місто, яке приймає переселенців з Харківської, Донецької, Луганської та Запорізької областей.

«Майже 11 тисяч переселенців офіційно зареєстровані у Павлограді з початку 24 лютого. За добу у середньому прибуває 70 осіб, виїжджає 20-30 осіб. Загалом з міського бюджету вже були виділені більше 10 мільйонів гривень для підтримки переселенців за час воєнних дій.», - зазначив голова Павлоградської міської ради Вершина Анатолій Олексійович на прес-конференції 7 вересня.

У Павлограді є спеціально облаштоване модульне містечко, в якому зараз проживає майже 600 переселенців. Крім того, значна частина біженців знімає квартири самостійно, або зупиняється у знайомих або родичів.

Безперечно, є люди, які приїхали з небезпечних районів без можливості зняти житло, втім і це не є проблемою.

Зараз у гуртожитку Павлоградського фахового медичного коледжу безкоштовно проживає 130 переселенців, найбільша кількість яких з Лисичанська, Сєвєродонецька, Попасної, Кремінної, Волновахи, а також невелика кількість з Харкова та Ізюма.

«Наш гуртожиток найперший почав приймати біженців. Майже 180 людей прибули у наш гуртожиток на початку повномасштабного вторгнення. Воєнні рятували людей з під обстрілів та привозили взагалі без нічого, лише халат, тапочки, пальто.» - розповідає Віра Миколаївна - вихователька та в.о. завідувача гуртожитку Павлоградського фахового медичного коледжу.

Гуртожиток регулярно отримує гуманітарну допомогу від Червоного Хреста, ООН та різних благодійних фондів. Завдяки волонтерам з Павлограда на кожному поверсі завезли пральні машинки та водогрійки. Завідувачка також зазначала, що неабияку допомогу на початку надали працівники коледжу та принесли все необхідне для життя.

Кожного тижня гуртожиток відвідують вчителі та психологи з Центру позашкільної роботи, виступають актори з виставами та аніматори з  театру імені Б.Є. Захави. До того ж різні заходи проводять поліція та ДСНС.

Віра Миколаївна додала, що на кожному поверсі гуртожитку вже свій режим, навіть є старости, які слідкують за порядком. Хтось поли помиє, хтось винесе сміття, і навіть є люди, які працюють на клумбах та прибирають листя. Працівники гуртожитку дуже вдячні самим мешканцям, адже вони допомагають створювати затишок. У кожного була своя важка доля, проте ніхто не здається, більшість вже знайшла роботу у Павлограді, а діти почали навчатись у школі. Тому для багатьох це місце не просто притулок – це їх новий дім!

Маргарита Бурякова