Вы здесь

Сучасна рентгено-ангіографична операційна розпочала роботу у Павлограді

У Павлоградській лікарні інтенсивного лікування розпочала роботу сучасна рентгено-ангіографична операційна, де встановлено стаціонарний ангіографічний комплекс «Artis one» виробництва «Siemens».

10 листопада оглянути нове обладнання завітали до медзакладу міський голова Анатолій Вершина, народний депутат України Роман Каптєлов, депутат Дніпропетровської облради Олександр Буряк та журналісти регіональних ЗМІ.

Павлоградська лікарня інтенсивного лікування визначена опорним закладом для надання медичної допомоги військовим та цивільним, постраждалим внаслідок воєнних дій, госпітальною базою для стаціонарного лікування хворих на COVID-19. 

Від обласного Департаменту охорони здоров’я лікарня отримала ангіографічний апарат.

З серпня розпочав роботу ангіограф у приймально-діагностичному відділенні Павлоградської лікарні інтенсивного лікування. Сумісно з фахівцями національного інституту серцево-судинної хірургії вже проведено близько 50 коронарографій, успішно, без ускладнень, 2 хворим встановлені стенти.

Метод ангіографії застосовується для виявлення патології кровоносних судин (артерій, вен, лімфатичних шляхів), що включає звуження судин або їх закупорку. 

Медики розповіли гостям, що даний агіографічний комплекс необхідний для надання невідкладної допомоги при судинних катастрофах, при невідкладних станах (гострий інфаркт міокарда, гостре порушення мозкового кровообігу, тромбоемболії легеневої артерії) та надає можливість зберегти здоров’я та життя пацієнтів.

 

«Для нас це прорив»

У Дніпрі є три таких апарата – у лікарні  ім. Мечнікова, кардіоцентрі і у швидкої допомоги. Четвертий апарат запрацював у Павлограді. На даний момент для пацієнтів  обстеження проводиться безкоштовно.

- Це для нас вкрай важливо, бо ми регіональний центр допомоги з інсультами і інфарктами. Є сучасні методики і ми це виконуємо. 

Можливості у апарата великі - кардіологія, урологія, онкологія, нейрохірургія, нейрологія, але на сьогодні ми задіяли тільки один із цих напрямків - це надання допомоги з гострими інфарктами, тобто коронографія. 

Ургентно або планово  вводиться контрастна речовина для дослідження судин. Якщо проблему можна вирішити за допомогою стентів, ми одразу ставимо стент. Наприклад, людина яка приїхала з сильним болем, яка не може дихати, яка  не може вже ходити  і має всі ознаки початку  гострого інфаркту. Ми можемо одразу надати допомогу, щоб не привести цю людину до інвалідизації і щоб людина могла працювати, займатися спортом, тобто жити звичайним життям.

Для нас це прорив. Наші спеціалісти готувалися до цього два роки. Судинні хірурги, зараз готуємо неврологів, в планах проведення ангіографії, лікування гострих інсультів, яких зараз скеровуємо до лікарні ім. Мечнікова, тому що немає спеціалістів і додаткового обладнання для нейрохірургічних  втручань, - розповіла головний лікар Ірина Жицька.

У Павлоградській лікарні інтенсивного лікування скоро запрацює комп’ютерний томограф. Апарат має пройти сертифіковане налаштування і отримати дозвільні документи.

 

«Ми не опускаємо руки, ми прогресуємо»

- Не кожен регіон, а тим більше районний центр, може похвалитися тим, що вони мають. Особливо зараз, коли наша країна у стані війни. Ми не опускаємо руки, ми прогресуємо. Нашу лікарню ми зобов’язані забезпечити медичним обладнанням для того, щоб наші люди не їхали у Дніпро, Київ чи Ізраїль. У нас медицина і працівники за своїми здібностями нічим не гірші. Просто нам треба час і ми будемо кращі,  - розповів міський голова Анатолій Вершина.

Ми розвиваємо медичну галузь нашого міста. І лікарня інтенсивного лікування не є виключенням. За останні роки придбали багато сучасного обладнання.

Також під час зустрічі обговорювались питання подальшої модернізації лікарні, покращення якості медичних послуг для населення регіону, а також роботи закладу під час можливих відключень електроенергії, водопостачання та опалення.

Від обласного Департаменту охорони здоров’я лікарня також отримала рентгенологічну систему, УЗД апарати, наркознодихальний апарат, операційні столи, функціональні ліжка, портативні ренгенапарати. 

За рахунок коштів міського бюджету лікарня повністю забезпечена киснем – це 286 кисневих точок в головному корпусі та 40 в інфекційному. Також придбано і встановлено криогенну ємність, об’ємом 6 м3. Вартість робіт становить 5,8 млн. грн. За власні кошти в розмірі 11,3 млн. грн. лікарня закупила систему рентгенологічну, апарат для ультразвукової терапії, сушильну машину, цистоскоп, операційні світильники, вено сканери, крісла – каталки, меблі медичного призначення, енцефалограф, електрокардіограф.

В якості гуманітарної допомоги лікарня отримала 3 портативні УЗД апарати, інфузомати, монітори пацієнтів, дефібрилятори, медикаменти, розхідні матеріали.

Відділення інтервенційної кардіології працює цілодобово. У штаті є кардіологи, інтервенційні кардіологи, кардіохірурги, анестезіологи, рентгенологи, судинні хірурги та навчений середній та молодший персонал. 

Для довідки: Павлоградська лікарня інтенсивного лікування обслуговує 235 тис. пацієнтів Західнодонбаського регіону, має  200 ліжкомісць, штат лікарні налічує 530 медичних прцівників та медперсоналу.