Вы здесь

У Павлограді відбувся «СТІЛ»: Фестиваль творчості УБД та волонтерів

У теплій, затишній та родинній атмосфері 29 січня у приміщенні Молодіжного центру спілкування «Позитивний Павлоград» відбувся «СТІЛ. Фестиваль творчості УБД (учасників бойових дій)».

Під час фестивалю учасники АТО/ООС і волонтери ділилися своєю творчістю читали вірші про особисті переживання на фронті, на Майдані, свої думки. Він пройшов дуже тепло, у форматі «свої для своїх».

«Вже кілька років поспіль ми проводимо фестиваль творчості учасників бойових дій та волонтерів. В попередні рази він проходив у Дніпрі, але в ньому є чимало учасників з Павлограда. І ми вирішили провести фестиваль у вашому місті. Ми запросили сюди і учасників бойових дій і волонтерів та тих, хто цікавиться творчістю – музикою, поезією, хендмейдом, малюванням. Чому така назва? Розумієте, люди, які причетні до війни, не завжди показують оточуючим свою творчість. Це називається «писати у шухляду». А ми запропонували бійцям та волонтерам свою творчість «дістати із шухляди і покласти на стіл». Звідти і виникла назва. Її запропонувала ще одна організаторка та учасниця фестивалю Анастасія Теплякова»,

- розповів організатор фестивалю «СТІЛ», боєць-доброволець Іван Швая.

Павлоградских музикантів представляв Михайло Михайлов - лідер рок-групи «Свій серед», учасник бойових дій в АТО/ООС. Також на сцену вийшли поети павлоградці Анастасія Теплякова (волонтерка та член організації «Добрі люди. Волонтерська чота»), Мирослав Олійник (боєць-доброволець), а також Іван Швая, Олеся Чайка та інші.

Хедлайнером творчого вечора став відомий в Україні «Піаніст Майдану» Богдан. У балаклаві цей музикант грав і на Майдані, і на лінії фронту в зоні АТО. Вперше він виступив перед шеренгою спецпідрозділу «Беркут» на вул. Грушевського під час Майдану. Він виконав кілька авторських музичних творів, які були розкладені по хронології подій в Україні з 2014 року і до сьогодні.

У Павлограді «Піаніст Майдану» грав не перший раз, але вперше - в рамках фестивалю творчості учасників бойових дій та волонтерів. В наше місто він приїжджав ще у лютому 2015 року.

Під час фестивалю здійснювався збір коштів для підтримки українського добровольчого корпусу «ДУК», які пішли на ремонт військових авто. Всі бажаючі могли придбати диски Піаніста-екстреміста, футболки, вишиванки та сувеніри, зроблені руками волонтерів. Купити можна було і чудові в'язані іграшки, зроблені руками дружин учасників АТО.