Вы здесь

Культура

Добро и зло. Вечный конфликт: на сцене театра им. Захавы состоялась премьера христианского спектакля

Красочную музыкальную постановку "Не уснуть перед Рождеством" представила творческая группа общественной организации «Белая Лилия», по мотивам одноименного мюзикла. Молодая режиссер Полина Науменко представила свою трактовку произведения, которая приобрела особое очарование. Премьерный показ 28 января в Павлоградском драматическом театре прошел с аншлагом.

«Настоящий художник должен любить все вокруг себя», - павлоградка Анна Николаенко

Около года в Павлограде в здании бывшего районного ЗАГса работает художественная студия «Мрії». А открыла ее молодая талантливая павлоградка Анна Николаенко. Студия не похожа на кабинеты рисования в школах или кружки ИЗО при домах творчества. В воздухе здесь витает какая-то особенная творческая и всегда позитивная атмосфера. Мы решили лично пообщаться с Аней, посмотреть на то, как она ведет уроки и даже принять участие в ее авторском мастер-классе по рисованию.

Валерия Поддуева: «Глина – это волшебство. Люди приходят в студию «Керамика» чтобы отдохнуть душой, а не потому, что у них нет чашки» (ФОТО)

Павлоградка Валерия Поддуева с самого детства была талантливой и творческой личностью с богатой фантазией. Тогда ее бабушка работала заведующей детским садом, а маленькая Лера участвовала и выступала на всех утренниках и праздниках, которые здесь проводились. Поэтому малышка мечтала тоже стать директором детского сада, чтобы у нее были свои воспитанники. Но когда она выросла, вышла замуж и родила доченьку Машеньку, ее мечта изменилась, точнее, преобразовалась в необычное, модное, современное и одновременно этническое творческое занятие. Теперь Лера Поддуева работает не только с детьми, но и взрослыми в своей собственной Студии гончарного искусства «Керамика», которую мы решили посетить.

У Павлограді відбувся «СТІЛ»: Фестиваль творчості УБД та волонтерів

У теплій, затишній та родинній атмосфері 29 січня у приміщенні Молодіжного центру спілкування «Позитивний Павлоград» відбувся «СТІЛ. Фестиваль творчості УБД (учасників бойових дій)». Під час фестивалю учасники АТО/ООС і волонтери ділилися своєю творчістю читали вірші про особисті переживання на фронті, на Майдані, свої думки. Він пройшов дуже тепло, у форматі «свої для своїх».

В Павлограді вшанували пам'ять героїв Крут (Фоторепортаж)

У середу, 29 січня, в Павлограді на Алеї слави вшановували пам'ять героїв Крут – українських воїнів, які загинули в бою під Крутами 102 роки тому, у 1918 році. Захід, на який зібралися кілька сотень павлоградців, розпочався з історичної довідки. За радянських часів сам факт бою під Крутами замовчувався. Бій під Крутами стався 29 січня 1918 року на залізничній станції під селом Крути між червоноармійськими загонами (більшовицьким корпусом, кий налічував до 3 тисяч бійців, мав підтримку артилерії і бронепоїзди) під командуванням Михайла Муравйова та збройними формуваннями Української Народної Республіки (молодими київськими курсантами і козаками - всього близько 400 чоловік)...

Палац культури ім. Машинобудівників передадуть у власність міста

Палац культури ім. Машинобудівників, що знаходиться в мікрорайоні Полігон та перебуває у власності ДП «ВО Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова «Павлоградський механічний завод», передадуть на баланс міста (у комунальну власність). На це вже є усі відповідні документи та рішення депутатів міської ради від 17 вересня.

Павлоградці, тернівчани та мешканці Донеччини стали переможцями XIV пісенного фестивалю «Мелодії шахтарської душі» (ФОТО)

Два дні, 16 та 17 серпня, в Павлограді до Дня шахтаря проходив традиційний фестиваль шахтарської авторської та популярної пісні «Мелодії шахтарської душі», який цьогоріч, вже у 14-ий раз, зібрав понад 150 творчих учасників, авторів пісень та співаків зі всього Західно-Донбасьского регіону. Фестиваль проходив за підтримки міського голови Павлограда Анатолія Вершини, компанії ДТЕК та Дніпропетровської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України. На головну сцену вийшли усі учасники фестивалю – мешканців Тернівки, Павлограда, Першотравенька, сіл Павлоградського, Юр’ївського, Петропавлівського районів та неокупованих територій Донецької області, зокрема Покровська, Добропілля, Білозерського, Білецького, селища Водянського. 

Як тернівчани найближчі свята відзначатимуть? (Програма заходів)

Наприкінці серпня тернівчани відсвяткують одразу чотири масштабних свята – День державного прапору, День незалежності України, День шахтаря та День міста. На мешканців та гостей міста чекатимуть цікаві та захоплюючі розважальні програми та виступи зірок української естради. Про це кореспондентові розповіла начальник відділу культури Тернівської міської ради Олена Підгорна.

«Моєї долі рушники»…

В Павлограді проводили в останню путь відомого поета та журналіста Володимира Ніколаєнка

У цей день, 3 червня, на центральному кладовищі по вулиці Шутя лунали гучні оплески. Здавалось би, навіщо аплодувати смерті? Але якщо врахувати те, що пішла з життя безмежно талановита, творча та чудова в усіх сенсах людина, то ці оплески цілком виправдані. Бо Володимир Григорович Ніколаєнко прожив надзвичайно яскраве та багатогранне життя і поета, і письменника, і актора, і режисера, і, звісно, журналіста. За це життя він зробив дуже багато, і багато чого не встиг. Навіть його душа покинула тіло в момент його творчості, коли він сидів за робочим столом та писав свій останній вірш…

Про цю людину можна писати та говорити дуже багато та довго. Але краще про нього скажуть його друзі, колеги та всі ті, з ким йому доводилось перетинатися під час свого великого життєвого шляху.

Пологовий будинок у Павлограді прикрашатиме казковий мурал

Тепер фотосесія молодих мам після виписки з пологового будинку стане більш веселою та яскравішою. Стіни біля центрального входу в будівлю прикрасить величезний мурал (малюнок). Автором муралу, що складається з кількох частин, стала молода павлоградська художниця Анна Ніколаєнко, яка, до речі, сама зараз при надії та зовсім скоро буде народжувати.

Страницы

Подписаться на Культура