Вы здесь

На стіні дитячої бібліотеки в Павлограді з’явився новий мурал (ФОТО)

В центрі Павлограда на стіні Центральної дитячої бібліотеки, що виходить на бульвар Голубицького Якова шестеро павлоградських художниць та активістів намалювали якравий мурал (надзвичайно великий твір мистецтва, найчастіше картина або величезне «графіті», нанесене на поверхню стіни). На ньому зображені мальовничі українські пейзажі, зелені луки та дерева, лелеки. Цей арт-об’єкт присвячений охороні навколишнього середовища та виконаний в рамках проекту «Еко-равлик».

Автор малюнку – павлоградська художниця Євгенія Тищенко. Це вже другий її авторський мурал на стінах цієї бібліотеки, розповідає заступник директора по роботі з дітьми  Павлоградської ЦБС Лариса Бабічева.

Разом з Євгенією мурал «Еко-драйвер» малювали ще 5 волонтерів (Ксенія Щербаченко, Євген Безрукавий, Марина Кузнєцова, Валерія Поддуєва, Наталя Гієнко), яких художниця знайшла через соціальну мережу. Каже, що на її пропозицію допомогти в малюванні муралу відгукнулися багато людей.

«Ми вже давно хотіли зробити мурал на бібліотеці, бо нас відвідують діти з батьками, поруч Дитячий парк. І ми вже один такий настінний малюнок зробили, автором і виконавцем якого стала художниця Євгенія Тищенко. Вона – дуже творча та цікава людина, яка вміє об’єднувати навколо себе творчих людей, - розповідає Лариса Бабічева. - Всі знають, що наша бібліотека дуже активна. Ми в рамках різноманітних проектів багато співпрацюємо з громадськими, волонтерськими та молодіжними організаціями, міжнародними партнерами. І ось на базі бібліотеки проходили тренінги ГО «Файноград». Коли ми дізналися, що один з молодіжних проектів-переможців конкурсу від ГО називається «Еко-равлик» і в його команді є Євгенія Тищенко, то вирішили до нього долучитися. Ми запропонували те, що одним з образів, який може нести просвітницький месседж бережливого відношення до природи може бути мурал на фасаді бібліотеці. Для його виготовлення використовували спеціальні фасадні фарби, стійкі до сонячного світла і дощів. Всі матеріали були закуплені за власні та благодійні кошти. Мурал був офіційно погоджений в міській раді».

Новий художній шедевр презентують в суботу, 18 травня, під час Арт-фестивалю «Еко-равлик», який проходитиме у Дитячому парку та на бульварі Голубицького Якова. Початок об 11.00. В програмі фестивалю вуличний лекторій та музика наживо, майстер-класи, йога, еко-квест, еко-ярмарок, фото- та арт-виставки, еко-сувеніри в подарунок.