Вы здесь

Чим буде займатися муніципальна поліція у Павлограді?

Незабаром, на початку нового року, у Павлограді з’явиться нова організація, яка має стояти на варті громадського порядку, – так звана «Муніципальна варта». Остаточне рішення про її створення буде прийняте на сесії міської ради 7 серпня. Появу такого закладу міський голова Анатолій Вершина анонсував ще навесні поточного року. Працюватиме «муніципальна поліція» на базі окремого комунального підприємства, яке фінансуватиметься із міського бюджету.
 
Мер планує, що для цього підрозділу «муніципальної поліції» за кошти бюджету-2019 закуплять кілька електричних автомобілів, форму, спецзасоби. За його словами, з початку в підрозділі працюватиме близько 15 чоловік із середньою зарплатнею від 10 тисяч гривень. А поки розберемося, чим же будуть займатися муніципальні поліціянти і чиї інтереси вони захищатимуть.
 
Відповідно до статуту майбутнього комунального закладу «Муніципальна варта» – це буде комунальне унітарне комерційне підприємство, яке у своїй діяльності керуватиметься Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, відповідними рішеннями Павлоградської міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, іншими нормативно-правовими актами України та своїм Статутом. Це, в принципі, стандартні тези, які мають бути у Статуті будь-якої організації – керуватися Конституцією і законами України тощо. Бо ж не може комунальний заклад не керуватися основними законами країни. 
 
До того, судячи з назви організація частково працюватиме на отримання прибутку, наприклад, як охоронна агенція. Та цікавіше йде далі – у розділі «Мета та предмет діяльності підприємства». Згідно пунктів цього розділу, муніципальні поліцейські окрім іншого, мають за обов’язки охороняти посадових осіб Павлоградської міської ради під час виконання ними службових обов’язків. Тобто посадові особи виконкому отримають майже особистих охоронців. Але, звісно, лише під час виконання ними службових обов’язків. До того представники муніципальної варти мають сприяти правоохоронним та уповноваженим органам державного нагляду (контролю) щодо дотримання зобов’язань зі сплати з платежів до місцевого бюджету відповідно до чинного законодавства та в межах повноважень. Цікаво, якими способами вони будуть «стимулювати» містян не ухилятися від сплати платежів до бюджету? 
 
Щодо інших пунктів, то згідно Статуту муніципальна варта має сприяти уповноваженим особам в забезпеченні охорони та підтриманні громадського порядку на вулицях міста, співпрацювати з органами місцевого самоврядування у сфері земельних відносин, а також сприяти дотриманню чинного законодавства у сфері поводження на воді та дотриманню правил рибальства. До того, комунальне підприємство надаватиме послуги з охорони громадян,  а також власності громадян юридичних осіб приватного та публічного права. Ще нове КП співпрацюватиме з органами контролю щодо контролю за дотриманням підприємствами, установами, організаціями, громадянами вимог Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про відходи», Правил благоустрою території міста Павлограда, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері у порядку, встановленому чинними законодавством тощо.
 
Як на нашу думку, то у ще нествореної «муніципальної поліції» вже зараз дуже багато обов’язків. Для виконання такої кількості завдань, а ще й здійснення комерційної діяльності з охорони юридичних осіб та власності громадян, у штаті організації повинно бути передбачено мабуть чоловік триста чи чотириста. Чи справляться анонсовані 15 поліціянтів з таким обсягом роботи? Навряд…
 
Також у Статуті прописано, що керівник «Муніципальної варти» призначається та звільняється з посади розпорядженням міського голови. Власником підприємства є територіальна громада міста Павлограда в особі Павлоградської міської ради. Орган, до сфери управління якого входить Підприємство, визначається міською радою.
 
Тож, оцінити роботу нашої майбутньої муніципальної варти поки, звісно, не можемо, як і завчасно захвалювати чи ганьбити їхні майбутні обов’язки та права. Будемо лише сподіватися, що кошти, виділені на створення нової організації з міського бюджету, не будуть марно витрачені, й Павлоград дійсно отримає нове достойне комунальне підприємство, яке діятиме в інтересах містян. 
 
До речі, подібні комунальні підприємства працюють у Дніпрі, Львові, Ірпіні, Києві, Дрогобичі, Чернігові, Вінниці тощо.