Вы здесь

У Першотравенську зареєстровано 6 випадків захворювання на COVID-19 (Ексклюзивні подробиці та факти)

Станом на 7 квітня у Першотравенську зафіксовано 6 випадків захворювання на COVID-19. Наразі всі інфіковані знаходяться на обсервації. За ними здійснюється пильний медичний нагляд. Мобільною групою, до складу якої входять представники поліції та медпрацівники, було здійснено перевірку всіх осіб, які контактували з хворими. У всіх було взято інформовані згоди про самоізоляцію, за ними встановлено щоденне медичне спостереження.

Про це повідомляється на офіційному сайті Першотравеснької міської ради.

Нині на Дніпропетровщині – 26 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції. Те що, в Першотравенську є хворі, підтверджують і в обласному департаменті охорони здоров’я.

«Загалом на Дніпропетровщині вже перевірили 132 жителів з підозрами на коронавірус. 6 квітня COVID-19 виявили у 12 людей. Інфіковані – з Дніпра, Першотравенська та Синельниківського району. Шістьох мешканців області ще перевіряємо»,

– розповів директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валерій Сердюк.

Із власних джерел нам стало відомо, що близько 500 першотравенців відправили на самоізоляцію. Частина з них та четверо з вищезгаданих 6-ти, що захворіли на коронавірус, відвідували щорічні збори «Міжнародної біблійської школи», організовані УХЦ «Нове покоління». На ці збори ще 10 лютого з’їхались учасники з 6 країн світу. Але 17 березня у зв’язку з оголошенням карантину заняття та служіння у школі припинилися. Згодом одна з учасників школи, мешканка Новомосковська, потрапила до лікарні з коронавірусом.

Нам вдалося особисто поспілкуватися з цією жінкою.

«Я поїхала з Першотравенська додому ще 26 березня, бо навчання біблійної школи перевели в режим онлайн у зв’язку з карантином. 31 березня я звернулася до місцевої лікарні вдома, бо погано себе почувала. У мене була підвищена температура та кашель. Там мені зробили тест на коронавірус, який показав позитивний результат. І вже 2 квітня мене відправили у лікарню до Дніпра. Захворювання у мене проходить в легкій формі. Наразі відчуваю себе добре, йду на одужання. Хочу відзначити той факт, що я сумніваюся, що заразилася коронавірусом під час біблійської школи. Бо на момент її початку ще 10 лютого всі ми були абсолютно здорові. Кожен учасник перед поїздкою на навчання проходить повне медичне обстеження (зокрема флюорографію). Я думаю, що підхопила вірус в одному з продуктових магазинів Першотравенська, в який ходила за покупками. Бо більшість людей були там без масок та перчаток»,

- розповіла Олена.

Ситуацію, яка склалася у Першотравенську, кореспондентові також прокоментував Декан «Міжнародної біблійської школи «Нове покоління» Вадим Савін:

«Ця школа проходить у Першотравенську 25-ий рік поспіль. Всі ми законослухняні громадяни і не маємо ніякого бажання порушувати Закон! Так, у зв’язку з оголошенням в Україні карантину 17 березня були припинені усі масові зібрання школи, молитви та служіння, а навчання переведено в режим «онлайн». Максимальна кількість учасників роз’їхалася по домівках з Першотравенську ще у перші дні карантину. А ті, що залишились, пішли на самоізоляцію. Всі, хто контактував із нині підтвердженими хворими, здали аналізи на коронавірус та знаходяться під наглядом медиків».

Водночас список людей (58 осіб, з адресами), які контактували з цією жінкою на зборах, а після оголошення карантину залишилися у Першотравенську, пішли на самоізоляцію та нещодавно здали аналізи на коронавірус, місцева поліція передала у Першотравенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги для встановлення за цими особами нагляду. Разом з цим ці списки якимось чином з’явилися у мережі Фейсбук. Їх виклав один з місцевих мешканців.

«Яким чином ці списки попали в соціальні мережи ми не знаємо. Поліція ці списки не оголошувала. Вони знаходились у працівників місцевого самоврядування, медичних працівників. Наразі, ми займаємося розслідуванням з цього приводу. І хто саме їх оприлюднив ці списки, виявляє кіберполіція»,

- пояснив кореспондентові в.о. начальника Першотравенського відділення поліції Павлоградського ВП ГУНП у Дніпропетровській області Максим Гога.

Також із власних джерел нам стало відомо, що у росіянина, який приїжджав на ці збори, теж виявили коронавірус. А ще у 200 першотравенців взяли лабораторні аналізи на COVІD-19 та чекають на результати.

«Всі люди переписані, хто контактував з учасниками та священнослужителями на зборах. Всі вони знаходяться на самоізоляції та під наглядом медиків»,

- казав 6 квітня голова Дніпропетровської обласної ради Святослав Олійник.

«Прошу мешканців міста зберігати спокій та без нагальної потреби не залишати своїх помешкань. Закликаю всіх суворо дотримуватися карантинних заходів. У цій складній ситуації ми маємо проявити максимум дисциплінованості. Якщо ви відчули перші симптоми хвороби звертайтеся за консультацією телефоном до свого сімейного лікаря або до реєстратури: амбулаторія № 1 - 5-20-36; амбулаторія № 2 - 5-12-41; амбулаторія № 3 - 5-26-09. У разі виникнення будь-яких нагальних питань звертайтеся на «гарячу лінію» виконавчого комітету за телефоном: (05633) 5-33-42», 

- звернулася до першотравенців міський голова Оксана Вінницька.