Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на своєму засіданні 4 лютого схвалила рішення про підвищення тарифів на 2020 рік на централізоване водопостачання та водовідведення для 43 підприємств (практично в усіх регіонах України). При цьому тарифи на водопостачання, залежно від регіону, зростуть на 15-20 %.
Найвищі тарифи на воду будуть на сході України, а саме в нашому рідному Павлограді та курортному Бердянську. Найнижчий тариф на водопостачання та водовідведення у Луцьку – 15,04 гривень за кубометр.
Так, тарифи для абонентів КП «Павлоградводоканал» складають:
- централізоване водопостачання - 29,052 грн/м3 з ПДВ;
- централізоване водовідведення - 11,4 грн/м3 з ПДВ
Разом - 40,452 грн/м3 з ПДВ.
До цього моменту цей тариф в Павлограді складав 33,49 грн за кубометр. Тобто нова вартість води підвищилась майже на 21 %.
А в Бердянську тариф на воду тепер складатиме 48 грн (28,9 грн за метр кубічний на водопостачання і 19,4 грн за куб – на водовідведення).
В Києві тарифи на водопостачання підвищаться на 13,6 % до 11,2 грн за 1 кубометр (без ПДВ), на водовідведення - на 6,3 % до 7,96 грн за 1 кубометр (без ПДВ).
Як пояснюють в НКРЕКП, на зміну тарифів у 2020 році традиційно вплинули найбільш вагомі статті витрат підприємств, а саме: витрати на електроенергію, заробітну плату, податки, ремонти та реагенти. Нові тарифи вступають в дію на наступний день після оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора, а саме, з 5 лютого 2020 року.
Національна комісія переглядає тарифи щороку на підставі фактичних витрат підприємства за попередній період, з врахуванням індексу інфляції, технологічних регламентів, щорічного водного балансу, що враховує об’єми добутої та реалізованої води, а також інвестиційної програми, що складається з амортизаційних відрахувань на відновлення основних засобів та повернення позик.
Постійно підвищувати тариф на воду в Павлограді мінімум раз на півроку для НКРЕКП вже стало традицією. І це здорожчання не на 5 копійок, а на кілька гривень. Ось наприклад в передостанній раз тариф зріс на 2 гривні, а з 5 лютого нового року майже на 7 гривень. І ніякі протести громадськості, суспільні слухання, звернення міської влади, нажаль, на рішення Нацкомісії не впливають, бо людей вони чути зовсім не хочуть!