Вы здесь

В Павлограді 41 шкільний клас закрили на карантин, в Тернівці – 15 класів

Через високий рівень захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції у тринадцяти павлоградських школах 41 клас закрили на карантин. Це близько 7 % від загальної кількості школярів. Заняття з середи, 29 січня, призупинили на 5 днів, тобто мінімум до понеділка.

Про це кореспондентові газети «ТН-Экспресс» повідомила заступник начальника міського відділу освіти Наталя Томчук.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про освіту» класи (або школи) закривають на карантин у випадку перевищення епідемічного порогу захворюваності в 25 % від загальної кількості учнів.

Так, заняття тимчасово припинені у школах № 2 – закриті 5 класів, № 3 – 1 клас, № 4 - 2 класа, № 5 – 2 класи, № 6 – 5 класів, № 7 – 2 класи, № 10 (ліцей) – 4 класи, № 11 – 8 класів, № 12  - 1 клас, № 14 – 1 клас, № 18 (гімназія) – 1 клас, № 19 – 8 класів та № 20 – 1 клас.

«На сьогодні стоїть питання про закриття ще 3 класів у 9-ій школі з 30 січня. Заняття у школах припинені на 5 днів відповідно до законодавства. Також в усіх школах та дитячих садках обмежили масові заходи. В основному хворіють учні молодших класів. Найбільше хворих дітей саме у селищі ім. 18 вересня»,

- повідомила Наталя Томчук.

Зауважимо, в Павлограді випадків захворювання на грип станом на 24 січня 2020 року не зареєстровано. Проте, кількість хворих ГРВІ за останній тиждень, у порівнянні з попереднім тижнем, зросла майже удвічі, розповіла керівник Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград Олена Дуднікова.

«За статистикою з 11 по 16 січня всього по всіх амбулаторіях міста зареєстровано 488 випадків захворювання ГРВІ, із них 173 випадки серед дорослих та 315 – серед дітей. Наступного тижня, з 17 по 24 січня, зареєстровано значно більше випадків ГРВІ – 778, кількість дорослих практично не змінилась – 181 випадок, а от кількість дітей значно зросла – із 315 попереднього тижня до 607 випадків наступного тижня. Станом на 27 січня всього по 9 амбулаторіях був зареєстрований 98 нових випадків захворюваності на ГРВІ (27 – у дорослих, 71 – у дітей). Є випадки ускладнення хвороби середньої тяжкості (бактеріальна пневмонія). Так, за чотири тижні січня на бактеріальну пневмонію захворіли 43 павлоградця»,

– розповіла Олена Дуднікова.

Значне розповсюдження захворювання серед дітей медики пов’язують із завершенням шкільних канікул та початком навчального процесу в школах міста. Діти стали більше контактувати один з одним.

Загалом у Західному Донбасі епідемічні рівні захворюваності зареєстровані у Юр'ївському районі, Першотравенську і Тернівці. 65 % і більше хворих - діти.

Також закрили на карантин 15 класів у трьох тернівських школах. Про це кореспондентові повідомив начальник міського відділу освіти Тернівської міської ради Володимир Ільчишин.

Заняття тимчасово припинені у школах № 1 - в 5-ти класах, № 5 – в 2-ох класах та № 7 – 8-ми класах. Коли школярі знову підуть на уроки, поки що невідомо.

Наразі в Тернівці випадків захворюваності на грип станом на 28 січня не зареєстровано. Однак за останні два тижні значно підвищився рівень захворюваності населення на ГРВІ. Так, за статистикою по всіх амбулаторіях міста тиждень з 20 по 27 січня включно було зафіксовано нових 276 випадків захворюваності на ГРВІ, з них 187 дітей (більшість саме школярів). Про це повідомила керівник Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Тернівка Світлана Пічугова.

Для порівняння за тиждень з 17 по 23 січня на ГРВІ захворіли 193 тернівчанина, з них 144 дітей, з 10 по 16 січня – 106 (55 дітей), з 3 по 9 січня – 56 випадків (39 дітей). Тобто ближче до кінця місяця рівень захворюваності значно зріс, особливо серед дітей. Це пов’язано з тим, що діти півмісяця були на зимових канікулах, а також з нестійкими погодними умовами (температурним режимом).

Всього за січень (станом на 28 січня), за повідомленням лікарки, на ГРВІ захворіли 664 тернівчанина, з них 451 дитина (або 68 %). Серед усіх цих мешканців у 27-ми були ускладнення хвороби (бактеріальна пневмонія). Частина з них була госпіталізована до центральної міської лікарні.

Анна ТРЕТЬЯК