Вы здесь

Громадськість Павлограда знову виступила проти здорожчання води

У п’ятницю, 24 січня, в актовій залі КП «Павлоградводоканал» мало відбутися чергове відкрите громадське обговорення проєкту рішення НКРЕКП щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2020 рік. Але воно не відбулося. Справа у тому, що у Павлограді назріває бунт через підвищення вартості питної води одразу майже на 7 гривень.

В актовій залі зібралися представники водоканалу, НКРЕКП, міської влади та громадськості. Разом з громадськістю набралося близько 50 чоловік. Питання обговорювалися важливі: сумнівна якість води; її необґрунтовано висока ціна, в порівнянні з іншими українськими містами; на що йдуть отримані від абонентів кошти, якщо ніяких поліпшень в наданні послуги поставки води павлоградці не бачать тощо.

Організаторів зборів дорікнули в тому, що реальні обґрунтування підвищення тарифу не надані. Хоча, цифр надавалося дуже багато.

Активістам намагалися пояснити, що тариф підвищується через збільшення вартості електроенергії, ПММ і покупної води водоводу «ДЗД», зростання мінімальної зарплати. Але це пояснення не переконало громадськість: підвищувати собі зарплату, нічого не роблячи для поліпшення якості послуги - це не аргумент.

Присутнім запропонували проголосувати «проти» підвищення тарифу, як це було на всіх попередніх зборах: люди голосували проти, але тариф все одно піднімали, посилаючись на його економічне обґрунтування. Думка громадян, в цьому випадку, ніякого значення не має.

Водночас активісти виступили в пропозицією написати протокол не для НКРЕКП, а для водоканалу про те, що збори громадськості не відбулися. Причина проста: громадськість вимагає присутності першої особи підприємства КП «Павлоградводоканал» Олександра Карпеця. Він, до слова, на зборах був відсутній, бо нібито перебував в службовому відрядженні.

До того ж, активісти зажадали провести збори по обговоренню підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення в Павлограді в залі засідань Павлоградського міськвиконкому в присутності міського голови Анатолія Вершини і широкого кола громадськості, включаючи членів Громадської ради. А перед цим - надати документи, які б доводили, що саме таке підвищення - до 40,2 грн за 1 кубометр води (плюс стоки) має право на існування.

Нагадаємо, після вступу в силу Постанови НКРЕКП тарифи для абонентів КП «Павлоградводоканал» складуть:

- централізоване водопостачання - 28,968 грн/м3 з ПДВ;

- централізоване водовідведення - 11,232 грн/м3 з ПДВ

Разом - 40,20 грн/м3 з ПДВ.

Фото beg.dp.ua