Вы здесь

В Павлограді поліцейські провели благодійну акцію «Чужих дітей не буває!» (ФОТО, ВІДЕО)

В четвер, 26 вересня, у Павлограді за ініціативи Павлоградського відділу поліції та за підтримки місцевої підприємниці Наталі Москалець (керівниці сімейно-розважального центру) розпочалася безстрокова благодійна акція «Чужих дітей не буває!». Правоохоронці сектору ювенальної превенції разом із аніматорами відвідали дитячу групу реінтеграції дитячого дошкільного навчального закладу № 8 «Барвінок».

У дитячому садку існує дві групи реінтеграції (розраховані на 54 дитини). Наразі в них займаються та виховуються 32 дитини. Це діти особливі, з важкою долею – матерів-одиначок, з неблагополучних, малозабезпечених, соціально-незахищених сімей та ті, хто опинилися в складних життєвих обставинах. Всі вони різного віку (від 1 до 7 років), проживають тут цілодобово з понеділка по п’ятницю, на вихідних їх забирають батьки. Але є такі діти, що залишаються в садку на цілий тиждень з різних причин - або батьки іноді забувають їх забрати, або не можуть забезпечити належних умов перебування вдома. До груп реінтеграції цього дитсадку діти потрапляють за рішенням Павлоградського міськвиконкому і за направленням міського відділу освіти, соціальних служб у справах дітей, сім’ї та молоді, розповіла завідувачка ДДНЗ № 8 Лариса Підпледько.

Аніматори (герої відомих мультфільмів) з розважального центру та поліціанти підготували для дітей веселу ігрову програму, смачні солодощі та подарунки (іграшки, розвиваючі книжки).

Разом із дорослими малеча водила хороводи, стрибала, танцювала, ліпила уявні пельмені і вареники, пролазила через зелене болото, а поліцейські навчали дітей  в ігровій формі правилам дорожнього руху, зокрема «що таке світлофор і як правильно переходити через дорогу».

«Ми не вперше беремо участь у подібних благодійних акціях - проводили свята та новорічні ранки в інтернатному відділенні, в «Школі Ірини» для дітей з особливими потребами. З поліцією ми також разом працюємо вже давно. Вони приїжджали на відкриття розважального центру та проводили для дітей різні розумні та веселі ігри, зокрема з вивчення правил дорожнього руху. Це приносить неабияку користь, бо діти таким чином не лише знайомляться з поліцейськими, а й вчать правила. Тож ми вирішили приїхати і сюди»,

- розповіла Наталя Москалець.

В цей момент маленькі вихованці садку були безмежно щасливі та веселі, неабияк радіючі візиту гостей, іграм та подарункам. Дівчатка та хлопчики розглядали, брали за руку та обіймали героїв мультфільмів, правоохоронців і, навіть, журналістів, які намагалися їх сфотографувати.

Завідуюча дитсадком «Барвінок» каже, що спонсори, небайдужі павлоградці, волонтери, служби міста, зокрема працівники Павлоградського відділу поліції співпрацюють з цим дитячим закладом, допомагають та дарують свято дітям вже багато років.

«Живе спілкування з іншими людьми (аніматорами) для цих дітей інколи не може замінити навіть ніякі подарунки. Бо коли у дітей є такі емоції, радість, то вони розуміють, що вони комусь потрібні, що вони не одні в цьому житті та світі. Завдяки таким святам, у них є справжнє дитинство. На таких заходах діти розкриваються»,

– розповідає Лариса Підпледько.

Наступного разу в рамках акції правоохоронці разом з аніматорами планують відвідати вихованців дитячого інтернатного відділення.