Вы здесь

В Павлограді обирали директорів двох лікарень (Подробиці)

У вівторок, 3 вересня, у міськвиконкомі пройшли заключні етапи конкурсу на посади керівників (директорів) міських лікарень № 1 та № 4, які нещодавно були передані Дніпропетровською облрадою на баланс міста. Кандидатури претендентів розглядали спеціальні конкурсні комісії, до складу яких входили представники трудових колективів закладів, громадськості (члени Громадської ради) та міської влади.

Вони заслуховували та розглядали презентації претендентів, їхні конкурсні пропозиції, задавали різні питання та голосували.

На посаду директора КЗ «Міська лікарня №1» був лише один претендент – теперішній головний лікар МЛ № 1 (очолює лікарню з 2009 року) Сергій Олійник. Його презентація та голосування пройшли досить спокійно, без ексцесів. Під час презентації своєї конкурсної пропозиції він розповів про те, що вже зроблено в лікарні (оптимізовані площі закладу, замінені всі вікна, комунікації, відкритий оновлений СНІД-центр, проведений ремонт у стерилізаційному відділенні, кількість койко-місць приведені до відповідності нормам, зараз триває ремонт дитячого відділення тощо). За словами Сергія Олійника, найближчим часом плануються зміни в системі прибирання лікарні, а також придбання комп’ютерного томографа (МРТ) та мамографа. Каже, що в майбутньому це буде заклад планового (а не інтенсивного) лікування. Тож комісія проголосувала одноголосно за його кандидатуру.

А от стосовно лікарні № 4 під час засідання комісії відбувалися справжні баталії, виникали непорозуміння та конфлікти серед членів комісії, представників громадськості.

Нагадаємо, «холодна війна» за крісло головного лікаря МЛ № 4 триває вже понад два роки. За цей час цю посаду тимчасово обіймали різні люди.

Отже, на посаду керівника КЗ «Міська лікарня № 4» претендували двоє: Бегіхон Машафоєвич Атоєв (головний державний санітарний лікар Павлоградського району) та Ірина Володимирівна Жицька (начальник медичної частини 4-ої лікарні).

Перший кандидат Бегіхон Атоєв головним мотивом участі у цьому конкурсі назвав бажання «зробити у цій лікарні медицину найвищого рівня, доступної для усіх павлоградців», «застосувати всі можливі засоби для залучення підприємств та шахт, провідних лікарень області до співпраці – для розвитку телемедецини, стажування та дистанційного навчання співробітників», «залучити до роботи молодих спеціалістів» тощо. Однак, відповідаючи на питання членів комісії щодо його мотивації чи презентації, Бегіхон у більшості випадків або мовчав, або читав з аркушу, повторюючи свій попередній виступ, або зовсім ухилявся від відповіді. Так, наприклад, він не зміг назвати навіть трьох критичних поточних проблем лікарні (вважає, що наразі головним питанням в лікарні є харчоблок). Санітарний лікар не зміг назвати й усі галузеві стандарти, які сьогодні діють в сфері охорони здоров’я. З його слів можна було зрозуміти, він достеменно не знає, що таке фінансовий план лікарні і на що в сфері охорони здоров’я мають право громадяни тощо. Разом з тим претендент впевнений, що з легкістю зможе керувати колективом більше 600 чоловік.

Водночас презентація ж конкурсної пропозиції та плану розвитку лікарні Ірини Жицької, як вважають більшість членів конкурсної комісії, була набагато ширшою та цікавішою. Головна мотивація претендентки на посаду – це те, щоб «через 3-5 років людина змогла зайти у державний заклад, отримати там якісну медичну допомогу або кваліфіковану консультацію, не розуміючи при цьому, куди вона прийшла – у приватну, чи комунальну лікарню». Вона хоче, щоб саме так було у лікарні № 4.

«Майбутній директор лікарні повинен насамперед вирішувати два головних питання – це здоров’я пацієнтів та престиж закладу. І якщо ці два пункти будуть на одному рівні, тоді цей мед заклад буде успішним. Ми маємо знати, що кажуть люди, чого вони вимагають»,

- каже лікарка.

Під час своєї презентації Ірина Жицька розповіла про те, що вже зроблено у лікарні, які послуги надаються павлоградцям та мешканцям інших населених пунктів (зокрема хірургічні, терапевтичні, травматологічні, гемодіаліз, оперування серцево-судинної системи, ендопротезування тощо) та які методики використовуються, що планується зробити найближчим часом (формування цінностей колективу, завершення ремонту приймального відділення, SWOT – аналіз діяльності закладу, проведення соціального опитування пацієнтів на предмет якості надання медичних послуг, розробка бізнес-плану та дорожньої карти розвитку, залучення до роботи та мотивування молодих спеціалістів, розширення штату, відкриття сучасного лабораторно-діагностичного відділення, підвищення рівня задоволеності пацієнтів послугами - розробка інструментів боротьби з проблемами, проведення навчальних тренінгів по етиці для персоналу тощо), впровадження інформаційної системи, створення цілодобового call-центру та як і для чого вона хоче залучати партнерів та спонсорів.

Зауважимо, що чомусь до цієї претендентки питань було набагато більше (зокрема які стосувалися професійної діяльності). Однак на кожне питання кандидатка відповіла гідно та професійно. По завершенні виступу майже всі присутні у залі засідань навіть поаплодували їй.

За результатами голосування з 8-ми (замість 9-ти) присутніх членів комісії п’ятеро проголосували за кандидатуру на посаду директора Міської лікарні № 4 Ірини Жицької, троє (представники міської влади) – за Бегіхона Атоєвича. Водночас свої голосуванням комісія вирішила визначити чіткий строк перебування переможця конкурсу на посаді 5 років.

Свої рішення, відповідні протоколи та подання члени конкурсної комісії передали на розгляд міському голові Павлограда Анатолію Вершині, що має здійснити призначення переможців вищезгаданих конкурсів на посаду керівника закладу. Згідно з п. 38 Постанови Кабміну № 1094 рішення про призначення на посаду та укладення контракту приймається протягом одного місяця з дня внесення конкурсною комісією відповідного подання.