Вы здесь

В Павлограді не вистачає водіїв маршрутних автобусів

Павлоградські перевізники зіштовхнулися з проблемою нестачі кадрів. На міських маршрутах катастрофічно не вистачає водіїв. Про це журналістам розповів директор ТОВ «АТП «Совтур» (автобусні маршрути №№ 2, 5, 13 та 13а) Василь Зінченко.

Ось, наприклад, вранці 8 серпня з 30-ти автобусів, які знаходяться на балансі підприємства 9 не вийшли на маршрут через нестачу водіїв.

«Працювати зараз просто нікому. Вся молодь виїхала на заробітки закордон, наприклад, у Польщу. Там середня заробітна платня водія складає від 2000 євро. А ми стільки платити не можемо. Якщо одна машина приносить 1500 гривень прибутку, то я не можу водієві заплатити 3 тисячі. Це проблема не тільки Павлограда, а й всієї України. Мій знайомий свої фури поставив «на прикол», а сам поїхав далекобійником в Чехію. У нього зарплата 2,5 тис. євро. Україна не може змагатися з Європою за розміром заробітних плат. На сьогодні середній вік водіїв на нашому підприємстві складає 68 років. Працюють самі пенсіонери. Так, вони проходять медкомісію, мають допуск до роботи, але людей все одно не вистачає»,

- жаліється перевізник.

До речі, він зовсім не соромиться, сам сідає за кермо автобуса і розвозить пасажирів, бо поки що іншого виходу немає.

Подібна ситуація склалася на усіх автотранспортних підприємствах Павлограда, які займаються перевезенням пасажирів на міських маршрутах.

Самі перевізники кажуть, що поки триває літній сезон відпусток та канікул, перевезення здійснюються більш-менш регулярно та майже без перебоїв у графіках руху. Однак з початком нового навчального року восени нестача кадрів може призвести до транспортного колапсу.