Вы здесь

Павлоградські прикордонники відвідали кордон на лінії розмежування (Фото)

У вируючому морі зелених кашкетів на батьківщині легендарного прикордонника Микити Карацупи (в Олексіївці) 28 квітня пройшли зустрічі однополчан і з прикордонниками Донецького і Бердянського прикордонних загонів. В цей день ветерани-прикордонники Павлограда взяли участь в святкуванні 108 річниці від дня народження Микити Федоровича Карацупи на запрошення Запорізького обласного об’єднання громадян «Рада ветеранів прикордонних військ» в складі Дніпропетровської делегації (міста Павлоград, Дніпро, Синельникове, Першотравенськ, Покровське).

Більше 20-ти павлоградців поклали квіти і стали на коліна перед пам’ятником

нашому земляку, уродженцю Катеринославської губернії, двічі Герою Радянського Союзу У мітингу пам’яті взяли участь більше 500 ветеранів та прикордонників, що служать, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської та Донецької областей, а також командування Державної прикордонної служби України. За активну військово-патріотичну роботу павлоградців голова Павлоградської асоціації прикордонників Андрій Кущевський від командування Азово-чорноморського управління ДПСУ отримав вітальну адресу до 100-річчя прикордонної охорони і Дня прикордонника, яка була оприлюднена особовому складу під час святкування Дня прикордонника в Павлограді.

А на наступний день прийшло в Павлоград офіційне запрошення взяти участь у святкуванні 100-річчя прикордонної охорони в окремій бойової прикордонної комендатури (ОБПК) «Волноваха». Часу на збори як завжди було мало, і 5 травня автоколона із Павлограда та Першотравенська, завантажившись «гуманітарною» пішла до лінії розмежування на схід України.

Більше чотирьох годин по прифронтових дорогах. Хто їздить туди, той знає. Суворі обличчя хлопців на блокпостах, рідкі похмурі прифронтові жителі, зруйновані будівлі, як в Мар’їнці, колючий дріт і розташування прикордонників.

Комендант командує загальне шикування особового складу ОБПК. Очі ветеранів прикордонної служби зустрілися з молодими очима захисників кордону. Далі урочиста частина, святковий концерт і живе спілкування.

«Прикордонники на лінії розмежування були приємно здивовані нашим приїздом. За словами коменданта, за чотири роки ми були першими цивільними у їхньому підрозділі. З огляду на специфіку служби це й не диво. Це було свято єднання різних поколінь прикордонників з обміном досвідом та справжньою кашею на прикордонній заставі. Незвично було бачити на заставі серед бойової техніки в капонірах прекрасних дівчат в зелених беретах. І це в ОБПК! Це кордон!»,

– поділився своїми враженнями прикордонник-ветеран Ігор Іваніченко.

Наші прикордонники привезли бійцям святкові подарунки та малюнки школярів Павлоградської ЗОШ №7. Через кілька годин вони вже опинились у казармах, бліндажах та на блокпостах.

Комендант передав нашим прикордонникам Дніпропетровщини подяку й запросив відвідувати цей підрозділ і надалі.