Вы здесь

В Павлограді громадськість обговорила перейменування області

В четвер, 19 квітня в Центральній бібліотеці Павлограда відбулося громадське обговорення щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Ініціатором перейменування області став спілка небайдужих громадян (коаліція громадських організацій) – «Громадська підтримка #СічеславськаТАК».

Цей рух був створений для підтримки петиції до президента України щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

На громадські обговорення в Павлограді прийшли близько 50 представників різних громадських організацій міста та небайдужих громадян. Серед них члени політичної партії «Укроп», представники «Національного корпусу» та «Національних дружин» Павлограда, міського товариства «Просвіта» та інші.

Під час громадської дискусії присутні обговорили доцільність самої назви Січеславщина, її історичну обумовленість, економічний та туристичний потенціал і вплив назви на українське майбутнє. Голова Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих Іван Дремлюга спростував найпоширеніші закиди та міфи, що лунають на адресу декомунізації та відповів на усі поставлені запитання.

Активісти зазначають, що назва області має бути змінена, оскільки містить згадку про Григорія Петровського – одного з організаторів Голодомору та чільного діяча тоталітарного комуністичного режиму в Україні. Громадські діячі вважають «ідеологічно ворожі топоніми загрозою національній безпеці».

«Ми гуртуємо громадян аби вирішити цю проблему та назавжди викреслити ім’я ката петровського з пам’яті української історії. Дніпропетровщина - козацький край, серцевина українських земель, яка по праву має називатися Січеславською областю. Бо слава області, колиски п’яти Січей в минулому і форпосту оборони в теперішній час, має бути підкреслена гідним ім’ям, історичним ім’ям, ім’ям, в якому знайде відображення незламна воля, крицевий дух і славне майбуття»,

- кажуть вони.

Активісти розповіли присутнім про історію українського козацтва, про січі, які колись розташовувалися в наших краях і про те, що перейменування області може залучити до Січеславщини кілька мільйонів іноземних туристів.

Після бурхливих обговорень громадськість абсолютною більшістю підтримала дану ініціативу. Крім того, пропонувались шляхи продовження популяризації ідеї перейменування в регіоні.

Якщо ви хочете підтримати перейменування області та підписати петицію до Президента, перейдіть за посиланням https://petition.president.gov.ua/petition/42490.

Нагадаємо, раніше подібгі громадські обговорення щодо перейменування області пройшли в м. Підгороднє.