Вы здесь

У Павлограді вимагають замість автобусів ввести електротранспорт

На початку квітня на сайті Єдиної системи місцевих петицій було зареєстровано нову петицію стосовно міського громадського транспорту. На цей раз павлоградці вимагають відмовитися від маршруток та перейти на електротранспорт і зручні автобуси.
 
Петицію зареєстрував 4 квітня  Дмитро Потапов. Він зазначає, що наразі функціонал маршруток не справляється з пасажиропотоком сучасного міста Павлограда: вони переповнені, брудні та зрештою небезпечні для життя. Задля збільшення прибутку водії переповнюють маршрутні таксі людьми, які змушені подекуди годинами стояти в жахливих умовах. 
 
У зв'язку з цим автор та мешканці міста, які вже підписалися під петицією, вимагають поліпшення умов проїзду та поступову заміну маршрутних таксі на більш екологічний та пасажиромісткий транспорт – тролейбуси.

«Разом з експертами з транспортного планування, мешканцями міста та приватними перевізниками провести транспортне моделювання міста Павлограда та розробити дворічний план повної відмови міста від маршрутних таксі з подальшим переходом на тролейбуси, електроавтобуси та автобуси з більшою пасажиромісткістю, які курсуватимуть за чітко визначеним графіком. Забезпечити весь громадський транспорт пандусами та спеціально обладнаними місцями для людей з інвалідністю. Встановити електронне табло з часом прибуття транспорту на зупинках»,

- зазначено у вимозі.
 
Окрім безпосередньо вимоги, автор також наводить вигоди, які містяни отримають від таких нововведень.

«Що це дасть місту? Зниження рівня забруднення міста шкідливими викидами. Під час розробки плану відмови від маршрутних таксі перевагу слід віддати екологічно чистому транспорту, а саме тролейбусам та електроавтобусам. Розвантаження вулиць міста, адже велика кількість водіїв та пасажирів автомобілів пересяде на зручний громадський транспорт. Успішні європейські країни відмовились від маршрутних таксі. Пора і в Україні покінчити з «лихими 90-ми». З якого міста, якщо не Павлограда почати ці зміни?»,

- написав Дмитро Потапов.
 
Станом на 10 квітня петицію підтримали 79 павлоградців з 500 необхідних. До кінця збору підписів залишилося 84 дні. 
 
До слова, у 80-х роках минулого сторіччя в Павлограді дійсно хотіли запустити електротранспорт. Тоді наш Павлоградський механічній завод навіть випускав свої тролейбуси, що правда їх якість бажала бути кращою. Та й прорахувавши вартість будівництва тролейбусної електромережі, тодішня влада відхилила цей проект.