Вы здесь

Кочережки

Як на Павлоградщині День Івана Купала святкували (ФОТО, ВІДЕО)

Вечері у суботу, 6 липня, мешканці Павлограда та сіл Павлоградського району, відзначали народно-обрядове свято Івана Купала присвячене літньому сонцестоянню. Свято проходило на центральному пляжі Павлограда біля річки Вовча в парку ім. 1 Травня. Сюди прийшли кілька сотень мешканців міста. Традиційно гостей свята зустрічали виставка-ярмарок хендмейду (виробів та прикрас ручної роботи) та «Містечко майстрів».

Реформа децентралізації: Як змінилися і чого досягли села Павлоградщини (ФОТОрепортаж)

На сьогодні в Павлоградському районі існує і досить успішно працює в рамках реформи децентралізації чотири об’єднаних територіальних громади: Вербківська, Богданівська, Межиріцька та Троїцька. Дві останні - досить молоді, вони були створені тільки у минулому році, але вже мають певні досягнення. Вербківській та Богданівській ОТГ вже виповнилося 3 роки. Сьогодні вони входять в трійку лідерів Рейтингу об’єднаних територіальних громад України за критерієм фінансової спроможності. Тож на них ми і зупинимось.

Павлоградці вшанують пам'ять загиблого Героя Олексія Руфімського

Сьогодні виконується рівно рік із дня загибелі в зоні АТО нашого земляка – добровольця Олексія Руфімського. Нагадаємо, Олексій В'ячеславович Руфімський загинув в ніч з неділі (5 березня) на понеділок (6 березня) 2017 року в Авдіївці (на Промзоні) Донецької області при виконанні бойового завдання від кулі снайпера. На той час це був вже 14-ий павлоградець, який загинув під час війни з окупантами на Сході країни.

У Кочережках відкрився музей, що говорить (Фото)

Унікальний історико-культурний проект "Музей, що говорить" відкрився у четвер, 26 жовтня, у Навчально-виховному комплексі села Кочережки Павлоградського району. Це сучасний мультимедійний краєзнавчий музей, що "говорить" із своїми відвідувачами. Реалізація проекту стала можливою завдяки його перемозі у конкурсі міні-грантів ДТЕК "Громада своїми руками", що проводиться в Павлоградському районі вже втретє.

В селах району облаштують зони відпочинку та історичні пам’ятки

У 2017 році в конкурсі міні-грантів «Громада своїми руками» взяли участь мешканці 42 територій України, де працюють підприємства ДТЕК. Загалом на конкурс було подано 545 заявок, третина із них – 175 – належать мешканцям Західного Донбасу. Бюджет конкурсу від ДТEК складає 11,5 млн грн., в тому числі 3,1 млн грн. – в регіоні Західний Донбас.

ЛЕБЕДИНА ПІСНЯ ФЕДОТА ЖИВАГИ

Втрата

5 грудня 2016 року о 10 годині на 93-му році життя припинилося серцебиття патріарха літератури Павлоградщини, великого патріота України й свого рідного села Кочережки – Федота Корнійовича Живаги.

В Кочережском НВК открылась гончарная мастерская

Во вторник, 25 октября, жителями Павлоградского района были представлены еще два проекта – победителя конкурса мини-грантов «Город своими руками» при финансовой поддержке компании ДТЭК и народного депутата Украины Артура Мартовицкого. Один из них – «Гончарная мастерская» - был реализован в Кочережском учебно-воспитательном комплексе.

На Булаховском лимане видели редчайшего сокола-сапсана

Об этом сайту "Днепра вечернего" сообщил председатель областного отделения Украинского общества охраны птиц Петр Чегорка.

Прибыльная песочница по-кочережски (ВИДЕО, ФОТО)

Есть в Кочережском лесу Павлоградского района озеро Рукотворное (в народе его называют Поповое). По словам сторожил тех мест, существует оно больше 30 лет. Купаются в этом озере местные жители сел Кочережки и Булаховка, заезжие павлоградцы, отдыхающие, посетители Базы отдыха от Днепропетровского национального университета (ДНУ или старое название - ДГУ), а главное – дети, оздоровляющиеся в лагере «Лесной». И все бы хорошо. Только вот засоряется озеро, болотом становится - вода то в нем непроточная. Почистить это озеро – процедура не такая простая и довольно затратная. И вызвались помочь в этом нелегком деле этим летом неизвестные добродетели. Однако, все оказалось не так просто…

Подписаться на Кочережки