Вы здесь

Україна

На Павлоградщині формується батальйон територіальної оборони (ЕКСКЛЮЗИВ)

З 1 січня 2022 року на підставі Закону України «Про основи національного спротиву» по всій Україні почали створюватися та формуватися Сили територіальної оборони та руху опору - окремий рід сил Збройних Сил України, на який покладається організація, підготовка та виконання завдань територіальної оборони. Сили ТрО складаються з командування, регіональних управлінь та бригад тероборони. Бригади формуватимуться у кожній зоні територіальної оборони (області) та додатково у кожному місті з чисельністю населення понад 900 тисяч, а батальйони бригад – у кожному районі тероборони (адміністративному районі) та додатково в обласних центрах. Тож, такий батальйон ТрО наразі формується і в Павлоградському районі. Про, як, з кого та на якій основі він формується, строки створення і формування, хто та за яких умов може вступити в лави батальйону територіальної оборони Павлоградського району, чи видають військовослужбовцям батальйону зброю та яку, що входить в обов’язки батальйону тероборони та чи отримують військовослужбовці батальйону заробітну платню (яку), кореспонденту газети «ТН-Експрес» в ексклюзивному інтерв'ю розповів командир БТрО (м. Павлоград), командир військової частини А 7235 майор Вадим Дармін.

Павлоградці приєдналися до патріотичного надмарафону "Схід та Захід разом"

Патріотичний надмарафонський пробіг «Схід і Захід разом» приурочений до 30-ої річниці Незалежності України, що стартував 30 липня у Львові, 17 серпня добрався до міста Дніпро, а у середу, 18 серпня, дістався і Павлограду. Участь у надмарафоні, метою якого є підняття духу українців та демонстрація єдності України від Заходу до Сходу, утвердження ідеї незалежності і державності, популяризація та пропаганда здорового способу життя беруть двоє жителів Львова і один із Краматорська.

 

Вугільна трансформація розпочинається за підтримки бізнесу влади та міжнародної спільноти

Експерти вугільної промисловості, представники влади і міжнародної спільноти обговорили, на які зміни очікує вугільна галузь найближчі роки. Обговорення відбулось 13 липня у Києві на IV Міжнародній вугільній конференції «Вугільні регіони України: справедлива трансформація та видобуток вугілля. Український та міжнародний досвід».

В Павлограде открылся цех-магазин домашних полуфабрикатов «Галя Балувана»

На поселке ПЗТО открылся первый в Павлограде цех-магазин по производству и реализации домашних полуфабрикатов «Галя Балувана». Это национальная сеть, которая насчитывает более 200 представительств в разных городах Украины, а теперь зашла и в наш Павлоград.

«Ее основная идея и цель – освободить женщин от кухни и накормить их семьи очень вкусной, качественной домашней едой», - рассказывает директор и технолог цеха-магазина Валентина Чернышева.

У Дніпропетровській області збиратимуть джерела іонізуючого випромінювання. 8 міст потрапили у пілотний проект!

В інформаційній кампанії з радіаційної обізнаності «КРОК до безпеки», яка проходить у Дніпропетровській області вже протягом восьми місяців,  оголошено про початок нового етапу роботи із громадами та громадянами. На часі – збір небезпечних джерел іонізуючого випромінювання, які  опинилися за межами державного регулювання. Про це було повідомлено під час прес-конференції, яка відбулась сьогодні в онлайн.

Радиационная безопасность - дело каждого

28 сентября в криминальных сводках появилось сообщение, не вызвавшее  общественного резонанса.  Во Львове оперативники СБУ задержали мужчину при попытке перепродать 17 источников ионизирующего излучения за 40000 гривен.  Конечно, привыкнув слышать о шестизначных   суммах  взяток или миллиардных  потерях от злоупотреблений, откатов и других сделок, такая мелочь уже не цепляет.  Но не деньги в этой истории  главное, а радиоактивные отходы, которые время от времени становятся предметом  не здорового  интереса.  Их  наличие в свободном обращении заставляет специалистов по ядерной безопасности  держать под рукой валерьяну.  Никто не знает, сколько сотен или тысяч различных устройств и приборов с содержанием радиоактивных элементов еще где-то пылятся. Сколько килограммов радиоактивного хлама сотни лет будет достигать полураспада, угрожая людям, окружающей среде.  И никто не может быть уверенным, что именно в эту минуту за стеной  «кулибин" не пилит контейнер с радиоактивными материалами. Освобожденная им  бездумно энергия способна сделать из здорового человека ходячего мертвеца, а из окружающей территории - маленькую Припять.

Техногенна радіація поруч. Хто допоможе?

Історична драма “Чорнобиль” від телеканалу «НВО», яку жваво обговорював увесь світ,  повернула  тему радіації у інформаційне поле. 34 роки після аварії, здавалося б, достатньо часу, аби страх переварився. Але він живе донині, хоч і локалізований у свідомості межами 30 кілометрової зони відчуження.  Однак радіація куди ближча до нас, ніж можемо уявити. 28 вересня оперативники Служби безпеки України арештували у Львові чоловіка при спробі продажу за 40 тисяч гривень 17 джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ). Будь-яка спроба продажу радіоактивних матеріалів одразу потрапляє в поле зору спецслужб. Зацікавленими покупцями можуть виявитися якраз правоохоронці. Тому за свої дії чоловіку доведеться  відповісти за 265 статтею Кримінального кодексу. Скоріше за все, він пару років проведе за гратами. Тому техногенна радіація – це не лише аварія на ЧАЕС. І знання про те, як реагувати та правильно діяти у випадку виявлення джерела іонізуючого випромінювання,  потрібно сьогодні мати.

Радіоактивні джерела довкола нас. Обізнаність - понад усе

У страху очі великі?

Коли в Росії  на військовому  морському полігоні  в Архангельській  області  стався ядерний інцидент,  в соцмережах  України  активно  запанікували. Дехто навіть  скаржився на   симптоми  променевої хвороби. Хоча ДСНС та Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки оперативно провели дослідження  ситуації і  запевнили: паніка  безпідставна. Перевищень  природного фону не виявлено. Повітряні маси від місця вибуху пішли в інший  бік і до України не дісталися. Однак ні фахове дослідження, ні знімки  метеосупутників обивателів не заспокоїли. Вони ще якийсь час переказували чутки, ділилися   фейками   на кшталт « сумашедша  радіація у нас випала,  на пів пальця», а потім  все  забулося.  Хоча, насправді, говорити є про що.  І не про міфічну радіацію, а цілком реальну. 

В Павлограді не виявлено жодного випадку коронавірусу (59 мешканців - на самоізоляції), в Україні – 1462, на Дніпропетровщині – 26

Станом на 7 квітня по місту Павлограду не зареєстровано жодного випадку захворювання на коронавірус COVID-19. До міста прибуло 74 павлоградця, які повернулися в Україну із-за кордону, 59 з них знаходяться на самоізоляції (14 днів) під наглядом сімейних лікарів. Завершили період самоізоляції – 15 осіб. Про це повідомляє офіційний сайт Павлоградської міської ради.

Страницы

Подписаться на Україна