Вы здесь

В водоканалі дали роз'яснення щодо введення абонплати на водопостачання та водовідведення

Водоканал повинен укласти зі споживачами нові договори. На офіційному сайті КП «Павлоградводоканал» 6 жовтня 2021 року були оприлюднені публічні індивідуальні договори про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, який вважається укладеним через 30 днів після розміщення, якщо споживачі не виявили бажання обрати іншу модель договору.

Вартість абонентського обслуговування не може перевищувати для кожної послуги граничного розміру 36,49 грн.

У зв’язку з цим в Павлограді споживачам за індивідуальними договорами на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, з 1 січня 2022 року встановлюється плата за абонентське обслуговування у розмірі:

• за послугу з централізованого водопостачання у розмірі 17,37 грн (з ПДВ) на 1 абонента у місяць;

• за послугу з централізованого водовідведення у розмірі 8,92 грн (з ПДВ) на 1 абонента у місяць.

Абонентська плата сплачується незалежно від користування послугою. Навіть якщо абонент місяць не користувався послугами з централізованого та/або з централізованого водовідведення, то рахунок за неї прийде з нульовими показниками, а абонплату, яка в платіжному документі виділяється в окрему графу, доведеться сплатити.

Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на один особовий рахунок. Залежить від затвердженого мінімального прожиткового мінімуму в Україні, а тому може змінюватись. На абонентську плату надається державна субсидія.

Звертаємо увагу, що ці витрати завжди були закладені в тарифі, однак після змін у законодавстві витрати на абонентське обслуговування виведені в окремий платіж.