Вы здесь

В Павлограді стартував фотопроєкт «Жінки війни» (ФОТОрепортаж)

Вперше в нашому місті за ініціативи Військово-патріотичного клубу «Айдар», центру надання допомоги учасникам АТО/ООС за підтримки міського голови Анатолія Вершини, за інформаційної підтримки Обласної суспільно-політичної газети «ТН-Экспресс», Павлоградської телерадіокомпанії стартував соціальний фотопроєкт «Жінки війни». Для участі у проєкті організатори запросили жінок - мешканок нашого міста, яких безпосередньо чи опосередковано торкнулася війна з російським агресором на сході України. Це жінки-військовослужбовці, переселенки, мами та родичкі загиблих героїв, зниклих без вісти, дружини та мами бійців, волонтерки та госпітальєри.

«Ми запустили цей проєкт для того, щоб показати роль жінок у цій війні. Ми хочемо показати Україні наше місто, яке славетне не тільки своїми шахтарями, військовослужбовцями НГУ та ЗСУ, добровольчих батальйонів, ветеранами бойових дій, одним словом - найкращими чоловіками, а й берегинями, так званими представницями «слабкої» статі, нашими жінками, якими ми можемо пишатися! Чому ми обрали саме таку назву? Розумієте, війна це не тільки бій, окопи та мужні хлопці. Війна - це й дівчата на фронті (і бійці, і медсестри, і кухарі, і кінологи, і госпітальєри). За роки військової служби  ми перетиналися і з розвідниками, і мінометниками, і снайперами, і стрілками... Саме з жінками, від яких ми були у захваті! Бо це стійкість духу, впевненість у боротьбі та відчайдушність у кожному кроці до перемоги. Та не тільки дівчата-військові є обличчям цієї війни. Ви погляньте в очі матерів, які чекають довгі дні і ночі та проводжають у останню путь своїх синів. Ви погляньте на дружин наших бійців, коли вони кожну хвилину згадують коханих, зустрічають їх з війни і несуть весь тягар воїна, який вже ніколи не буде тим, ким був до війни. Ви поглянете на цю велику армію наших янголів-волонтерів, які понад усе прийняли виклик цієї війни та стали допомагати військовим. Для них все: сім’я, робота, здоров’я стало неважливим. Важливе лише розуміння того, що на сході потрібна їхня допомога. Обличчя війні. Вони різні. Наші жінки. Дуже хочеться показати ці очі всьому світу. Очі жінки, яка знає, що таке війна...»,

- каже одна з організаторів проєкту, ветеран війни на Добасі Людмила Калініна.

Фотозйомки вже розпочалися на минулому тижні у студії Міського культурно-дозвільницького центру. Над цією частиною проєкту працюють два фотографи. Жінок перевдягають та фотографують не лише у військовій формі, а й в українських вишиванках, вінках з квіток та калини, намисті з різноманітною національною атрибутикою, всім тим, що символізує нашу країну, її культуру та історію, а головне сучасні події. Жінки та мами загиблих бійців фотографуються з їхніми портретами та так, нібито хлопці присутні на фотографії та у студії в момент зйомок...

У планах організаторів не лише зробити фотовиставку, яка буде презентована в МКДЦ «Мир» 5 березня напередодні Міжнародного жіночого дня, а й електронний фотоальбом у соціальних мережах зі всіма учасниками та видати альманах з фотографіями та історіями кожної жінки.

Планується, що на роботи фотопроєкту павлоградці та гості міста зможуть поглянути не лише у березні, а й на усі державні та інші свята, як, наприклад, День добровольця, День незалежності України чи День міста Павлоград. Планується, що фотовиставка разом з фотографами та організаторами буде мандрувати закладами освіти Павлограда.