Вы здесь

В Павлограді вшанували пам'ять героїв Крут (Фоторепортаж)

У середу, 29 січня, в Павлограді на Алеї слави вшановували пам'ять героїв Крут – українських воїнів, які загинули в бою під Крутами 102 роки тому, у 1918 році. Захід, на який зібралися кілька сотень павлоградців, розпочався з історичної довідки.

За радянських часів сам факт бою під Крутами замовчувався. Бій під Крутами стався 29 січня 1918 року на залізничній станції під селом Крути між червоноармійськими загонами (більшовицьким корпусом, кий налічував до 3 тисяч бійців, мав підтримку артилерії і бронепоїзди) під командуванням Михайла Муравйова та збройними формуваннями Української Народної Республіки (молодими київськими курсантами і козаками - всього близько 400 чоловік). Бій тривав близько 5 годин, українці відбили кілька спроб штурму. Кілька сотень студентів зупинили просування багатотисячної Червоної Армії до Києва ціною власного життя. Увечері українські підрозділи відступили до своїх ешелонів, однак 27 студентів і гімназистів під час відступу потрапили в полон. На наступний день вони були розстріляні більшовиками. Героїзм молодих українців довгі роки служить прикладом для багатьох поколінь, зокрема сучасного молодого покоління українців, яке сьогодні захищає незалежність, цілісність та суверенітет України на Сході.

Під час урочистого мітингу-реквієму хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих студентів, на Алеї слави приспустили державний прапор, звучав гімн України. Молодь тримала в руках квіти та факели.

Представники міської влади та духовенства, учнівської молоді, депутати поклали квіти до Вічного вогню, Пам'ятника визвольної боротьби Павлоградщини, до Дошки пам’яті загиблих бійців АТО/ООС. Завершився захід під слова ведучих: «Наш народ в усі часи цінував найдорожче – волю, свободу, незалежність. Але поки що і сьогодні сини української держави за покликом серця відстоюють мир на нашій землі. Ми всі свято віримо у мирну Україну за наших часів і молимо про те, що нарешті…». І в продовження цих слів зазвучала пісня «Коли настане день, закінчиться війна» («Обійми») гурту Океан Ельзи.

«У цьому році ми спільно з молодіжною радою, дослуховуючись до їхньої думки, запросили наші студентські та учнівські колективи: учасників Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (команди Західнодонбаського професійного ліцею та ЗОШ  9), пластунів зі школи № 7, хлопців з «Національного корпусу» , «Муніципальної варти», вихованці Школи козацького гарту «Хорс» та театрів «Вертеп Марії» і «Форточка». Були присутні учні шкіл №№ 1, 2, 3, 9, 17, студентські колективи ЗДПЛ и технікуму «Дніпровська політехніка». Таким чином ми об’єднали нашу молодь»,

- розповіла заступник міського голови Олена Шуліка.