Вы здесь

Чи закриють гінекологію та педіатрію в Тернівській центральній міськлікарні?

Нещодавно по Тернівці стали ходити чутки про те, що акушерсько-гінекологічне та педіатричне (дитяче) відділення центральної міської лікарні закриваються назавжди. Ми звернулись за коментарем до головного лікаря медичного закладу Миколи Крадько. Всі чутки щодо закриття підрозділів він спростував.

Справа в тому, що акушерсько-гінекологічне відділення вже довгий час працює не як окремий підрозділ, а як об’єднаний з хірургічним та ортопедично-травматологічним відділеннями лікарні.

Працювати гінекологічному відділенню, як окремий підрозділ, немає сенсу, бо воно не заповнюється пацієнтами, палати стаціонарного перебування пустують, коли неврологічне відділення навпаки – переповнено. Таким чином об’єднавши гінекологію з хірургією та травматологією, розширили неврологічне відділення – додали лікарняних ліжок, пояснив директор КЗ «Тернівська центральна міська лікарня «ДОР» Микола Крадько.

Тепер тяжкий хворий, наприклад, з інсультом, зможе лежати в одномісній палаті окремо від інших пацієнтів. Більше того, з таким пацієнтом, щоб наглядати за ним, в палаті зможуть знаходитись і його родичі. А гінекологічне відділення, як працювало на першому поверсі лікарні, так і працює.

Що стосується дитячого відділення, то воно також не закривається. З весни тут розпочнеться поточний ремонт. Наразі тут вже замінили шість старих вікон на нові енергозберігаючі, поклали в коридорі новий лінолеум. На час ремонтних робіт відділення переїде у сусіднє приміщення на цьому ж поверсі.

Для майбутнього ремонту педіатричного відділення вже закупили необхідні матеріали на суму майже 80 тисяч гривень (за рахунок міського бюджету). Це гіпсокартон, міжкімнатні двері, водопровідні труби, сантехнічне обладнання, лінолеум, світильники, водонагрівачі, тумбочки, матраци, ліжка тощо.

Зауважимо, що у листопаді 2019 року лікарня оголосила тендер в системі держзакупівель «Prozorro» на проведення робіт з поточного ремонту педіатричного відділення очікуваною вартістю 492 тисячі гривень за рахунок місцевого бюджету. Переможцем у торгах стало ТОВ «Тандем Буд Інвест». Але у грудні торги було скасовано через технічну (механічну) помилку, яку неможливо виправити. Новий тендер ще не оголосили.