Вы здесь

Цьогоріч понад 500 павлоградців захворіли на катаракту та глаукому

Минулого тижня за ініціативи ВООЗ в світі та Україні відзначали Всесвітній день зору. Ця дата відзначається для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору. За даними міжнародного агентства з профілактики сліпоти, близько 253 мільйонів осіб мають проблеми із зором, з них 36 мільйонів - сліпі.

Зауважимо, що 65 % всіх людей з порушенням зору - старше 50 років. Останнім часом у зв'язку зі збільшенням тривалості життя лікарі прогнозують зростання числа людей з захворюванням органів зору.

Якщо говорити про сліпоту, то її провідні причини - це катаракта, глаукома, вікова дегенерація жовтої плями, травми, захворювання очей у дітей, ускладнення цукрового діабету.

Багато людей хворіє саме на катаракту - зменшення прозорості кришталика ока. Зір погіршується в залежності від області і ступеня помутніння кришталика. У деяких випадках в результаті цього захворювання настає сліпота. Тому важливо якомога раніше звернутися до лікаря і виявити появу катаракти. Тоді можна призупинити її розвиток спеціальними вітамінними краплями, медичними препаратами та обійтися без операції.

За статистикою, у 80 % випадків порушення зору при своєчасному зверненні за медичною допомогою можна було уникнути сліпоти або слабкозорості.

Так, щорічно у Павлограді до лікарів звертається близько 1,5 тисячі пацієнтів з катарактою, з них близько 500 чоловік - з вперше виявленим захворюванням. За 9 місяців поточного року в нашому місті з приводу катаракти звернулося близько 500 осіб. Щорічно оперується з приводу катаракти 100-120 павлоградців.

«Причиною розвитку катаракти може стати вплив на очі ультрафіолетових сонячних променів, тому необхідно захищати очі»,

- підкреслює міський офтальмолог Неля Колос.

Не менш небезпечним для нашого зору є захворювання на глаукому - нейродегенеративне захворювання, що характеризується прогресуючим зменшенням кількості волокон (пошкодженням) зорового нерва.

«Часто у такому випадку спостерігається підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ). Зміни функцій очей при глаукомі починається зі зниження гостроти зору та дефектів в полі зору, які прогресують аж до повної сліпоти. Хворі на глаукому потребують постійного медикаментозного лікування, а, при необхідності, навіть хірургічного втручання. Також вони підлягають диспансерному спостереженню у лікаря-окуліста з оглядом не менше 1 разу на 3 місяці. Саме ж лікування спрямоване на зниження ВОТ і проведення нейропротекції»,

- каже лікарка.

На сьогодні у Павлограді у лікарів спостерігається 485 хворих на глаукому. Цьогоріч виявлено 27 нових випадків.

Лікарі з огляду на важкі наслідки сліпоти і слабкозорості наголошують, що необхідно проводити профілактику порушення зору:

- вчасно звертатися за медичною допомогою;

- особам старше 40 років проводити вимірювання ВОТ 1 раз на рік;

- виключити шкідливі звички (куріння, алкоголь);

- дотримуватися режиму праці та відпочинку, працювати в умовах достатньої освітленості, в зручній позі;

- збалансовано харчуватися, зокрема, достатнє вживання вітамінів і мікроелементів (зеленолисті і кольорові овочі, жирна морська риба, горіхи та ін.);

- контроль лікування супутніх захворювань: гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця, цукрового діабету.

- користуватися засобами захисту для профілактики очного травматизму. Працюючи за комп'ютером необхідно правильно організувати робоче місце, а також робити перерви, зорову гімнастику, користуватися спеціальними зволожуючими краплями.