Вы здесь

Павлоградців наполегливо просять сплатити за тепло

Розпочалася масштабна акція боротьби з боржниками

Нещодавно по всьому місту масово почалися з’являтися соціальні білборди із закликом до містян: «Сплати за тепло!», у Фейсбуці в місцевих спільнотах оголосили відповідний флешмоб із хейштегом #сплатизатепло, списки квартир-боржників висять у під’їздах. А на офіційному сайті міської ради опублікували відкритий список будинків-боржників за тепло станом на 1 жовтня. На сьогодні таких 607. Величезні борги населення Павлограда за теплозабезпечення гальмують своєчасний початок опалювального сезону в місті – і не лише в багатоквартирних будинках та підприємствах, а й садках, лікарнях та школах, кажуть енергетики. І основна проблема тільки в боргах павлоградців…

Якщо в столиці та кількох містах України опалювальний сезон розпочався вже 1-7 жовтня, то ми будемо мерзнути в своїх оселях ще мінімум два-три тижні. Чому?

Бо на сьогодні заборгованість населення за спожите тепло перед КП «Павлоградтеплоенерго» складає ні мало ні багато - 126 мільйонів гривень, розповів директор КП Андрій Дубовськой. Це борги не лише за минулий опалювальний сезон, а й багаторічної давнини.

Водночас заборгованість комунального підприємства перед НАК «Нафтогаз України» на сьогодні складає 146 мільйонів (а з пенями та штрафами – близько 179 мільйонів). Вона сформувалася лише за останні два опалювальні сезони (2017-2018 рр.). Тобто до 1 січня 2018 року «Павлоградтеплоенерго» боргів перед «Нафтогазом» немає.

Зараз місто повинно перерахувати НАК «Нафтогаз України» 64 мільйони гривень для отримання номінації на газ. Частково ці борги погасять за рахунок передплат підприємств міста (близько 20 мільйонів) та місцевого бюджету (близько 25 мільйонів виділять на позачерговій сесії міської ради). Тому КП «Павлоградтеплоенерго» звертається до павлоградців і наполегливо просить їх максимально сплатити за тепло.

«Повторюся, борги населення за спожите тепло перед підприємством складають 126 мільйонів. Людина не платить за тепло у себе вдома, але при цьому пише скарги на те, що в садку чи школі холодно її дитині! Це ж не правильно! - обурюється Андрій Дубовськой. – Борги мають в основному платоспроможні люди. У пенсіонерів, пільговиків, субсідіантів їх немає. Вони можуть мати протягом сезону поточні невеликі борги. А деякі навіть переплачують. Але ж перед законом усі рівні! Ми знаходимося в одному човні, сидимо на одній трубі. І якщо населення не платить, то й і уся соціальна сфера не може отримати газ. Тому звертаємося до мешканців міста – обов’язково сплатіть заборгованість. Навіть тисяча гривень може позитивно вплинути на початок опалювального сезону. До речі, у нас вилізли борги 15-річної давності (близько 8 мільйонів грн), і ми вимушені їх зараз гасити».

Те, що у нашого міста можуть бути проблеми з початком опалювального сезону,  обговорювалося як на рівні області, так і Кабінету міністрів. 1 жовтня голова Дніпропетровської держадміністрації на селекторній нараді в Дніпрі Олександр Бондаренко звітував перед Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком.

Область стовідсотково готова до зими. Комунальники завершили всі перевірки комунікацій і котелень, ремонт мереж та аварійних ділянок теплотрас. Там, де була потреба, комунальники привели до ладу покрівлі будинків, котельні, водопровідні мережі, системи опалення. Підписані всі акти технічної готовності до опалювального сезону житлових будинків, шкіл, дитсадків, лікарень, повідомили на нараді.

«У домівках мешканців Дніпропетровщини, школах, дитсадках та лікарнях має бути тепло. Тому область технічно готувалася до початку опалювального сезону протягом всього літа»,

– зазначив губернатор.

Нині тепломережі області укладають договори з «Нафтогазом» – щодо безперебійного постачання палива.

«На жаль, не всі населені пункти ще розрахувалися з «Нафтогазом». Зокрема, борг міста Павлоград – 179 млн грн. Такі проблеми мають вирішуватися на місцевому рівні. Тож чекаємо на пропозиції від голови міськради. Саме він повинен вирішити питання комфорту місцевих мешканців узимку»,

– зауважив директор департаменту ЖКГ Дніпропетровської ОДА Андрій Коломоєць.

Рішення про початок опалювального сезону ухвалюють органи місцевого самоврядування. Він стартуватиме, коли середньодобова температура повітря протягом трьох днів становитиме нижче за 8 градусів тепла.

До речі, на сьогодні Комунальне підприємство «Павлоградтеплоенерго» уклало 6345 договорів з мешканцями багатоквартирних будинків на реструктуризацію боргу загалом на суму 33 млн 113 тис. грн. Сьогодні в Павлоградський виконком направлено звернення щодо 27 квартир, які за борги можуть стати власністю громади.

Щодо стягнення заборгованості населення за спожите тепло розповіла на прес-брифінгу суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ірина Шаповалова.

Тільки за поточний 2019 рік до Павлоградського міськрайонного суду подано 165 позовних заяв від КП «Павлоградтеплоенерго» на суму понад 5 млн гривень.

«За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, з 1 січня Павлоградським міськрайонним судом видано 33 судових накази та понад 400 рішень про стягнення на користь «Павлоградтеплоенерго» ухвалено. Судом розглянуті 92 позови на суму 1 млн 867 тис. грн. У виконавчій службі знаходяться 305 заяв на примусове стягнення боргу на суму 3 млн 635 тис. грн. Судом винесено 213 постанов про арешт майна, заарештовано 13 квартир боржників. Накладено арешт на 13 транспортних засобів боржників. Автомобілі оголошені в розшук», - повідомила суддя.

Вона нагадала, що у боржника після ухвалення судового наказу про стягнення суми заборгованості (й виконавчого документу) є 15 днів, щоб подати заяву про його скасування. І через ще 5 днів, якщо така заява не надійшла, судовий наказ набирає законної сили. Але судовий наказ не можна оскаржувати в апеляційному порядку, тобто рішення суду є остаточним.

«Після набрання судового рішення законної сили у стягувача (в даному випадку КП «Павлоградтеплоенерго») є три роки для того щоб отримати виконавчий лист і звернутися із заявою до виконавчої служби з вимогою про примусове стягнення заборгованості»,

- каже Ірина Шаповалова.


Варто знати, що держвиконавець після відкриття провадження у випадку невиконання судового рішення має право: ухвалити рішення про примусове відрахування з заробітної плати та інших видів доходів боржника 20 % для погашення заборгованості; накласти арешт на майно боржника; обмежити (через суд) право боржника виїжджати за кордон. Також невиконання судового рішення тягне за собою кримінальну відповідальність, яка передбачена статтею 382 ККУ. Санкція частини 1 цієї статті передбачає позбавлення волі боржника до 3 років або штраф у сумі до 1000 н.м.д.г. (до 17000 гривень).

Тож платити чи не платити за тепло, і чи готові ви таким чином за це відповідати - вирішувати тільки вам, шановні боржники-павлоградці!