Вы здесь

В Західно-Донбаському профліцеї запрацював інтерактивний клас (ФОТОрепортаж)

У середу, 2 жовтня, Західно-Донбаський професійний ліцей, що на селищі ПЗТО, урочисто відсвяткував свій 50-річний ювілей. Найкращим подарунком до свята стало відкриття у закладі сучасного інтерактивного комп’ютерного класу в рамках конкурсу мінігрантів компанії ДТЕК «Громада своїми руками». Проєкт створення інтерактивного комфортного простору під назвою «50 відтінків майбутнього» був запропонований ініціативною групою ліцею (керівник Ольга Ковач).

«Ця ініціатива – творчий тандем співробітників ліцею та учнівської молоді за потужної підтримки організаторів конкурсу, міськради і спонсорів. А Департамент освіти та науки ДніпровськоїОДА також дав нам можливість вже двічі взяти участь у цьому конкурсі»,

- зауважила керівник ІГ Ольга Ковач.

Цьогоріч конкурсна комісія (в склад якої входили представники ДТЕКу, міських рад та місцевих агенцій економічного розвитку) надавала перевагу саме смартпроєктам, які використовують інтерактивні, інформаційні та розумні технології, пояснила кореспондентові менеджер з соціального розвитку ДТЕК Олена Коновалова. Тому серед 27 переможців в місті і цей проєкт.

Тепер у ліцеї є сучасний інтерактивний клас з потужними комп’ютерами, інтерактивною магнітно-маркерною дошкою, аудіосистемою, проєктором, з мережею Інтернет та власним програмним продуктом.

Програма складається з 50-ти іконок - активних посилань, які допоможуть викладачам та студентам швидко знаходити необхідну корисну та достовірну інформацію в Інтернеті – вільні робочі вакансії в місті та області, юридична допомога, поради психолога, онлайн підготовка до ЗНО, молодіжне дозвілля в регіоні, новини ЗМІ тощо.

«Цей клас для нас є нововведенням, завдяки якому ми зможемо не лише вивчати свою професію, здобувати ІТ-освіту, а і розвиватися та реалізовувати свої творчі здібності й таланти»,

- каже лідер студентського самоврядування Іван Сивопляс.

Фактична вартість цього потужного проєкту склала аж 453 тисячі гривень. З фонду конкурсу було виділено 80 тисяч грн, 345,7 тисяч – власний трудовий та фінансовий внесок, 27,8 тис. – внесок спонсорів та профспілок.

В цьому кабінеті майже все робили своїми руками. Власними силами тут було проведено 25 суботників з ремонтно-будівельних робіт, зварювальні та електромонтажні роботи, виготовлення та встановлення металевих дверей, меблів (учнівських столів, парт та стільців).

Після урочистого відкриття класу директор ліцею Олександр Степаненко провів для гостей свята коротку екскурсію по закладу. В холі можна було подивитися виставку робіт студентів з металу та дерева, історичну фотовиставку «Мить зупинилась» тощо.