Вы здесь

Громадськість Павлограда виступила проти чергового підвищення тарифів на воду

Наприкінці вересня КП «Павлоградводоканал» на своєму офіційному сайті повідомило населенню міста про майбутнє чергове підвищення тарифів на централізоване водозабезпечення аж на 2 гривні.

«17 вересня відбулось засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, де було схвалено проєкти Постанов «Про внесення змін до постанови НКРЕКП, від 16 червня 2016 року №1141» щодо встановлення нових тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2019 рік. КП «Павлоградводоканал» запрошує громадськість міста на відкрите обговорення відповідних проєктів рішення НКРЕКП»,

- йшлося у повідомленні.

Вищезгадане відкрите обговорення проєктів рішень НКРЕКП про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення відбулося у середу, 2 жовтня. На цей раз (подібні обговорення відбуваються у Павлограді стабільно раз на півроку) на засідання прийшли лише 28 чоловік. Раніше на подібні обговорення (що тривали по 1,5-2 години) у водоканал приходили і по 100-150 чоловік. Мабуть, люди просто вже зневірилися і вважають, що ходити на ці засідання вже немає ніякого сенсу. 

Як і завжди, чергове підвищення тарифів економісти та керівництво водоканалу пояснювали здорожчанням води, яку КП купує у водовода «Дніпро-Західний Донбас», збільшенням заробітних плат на підприємстві та ціни на електроенергію тощо.

Під час рекордно коротких обговорень люди висловили свої претензії, зокрема невдоволення низькою якістю питної води, згадували про перехід на нову гідролізну систему очищення води, яка й досі не працює, про півтори сотні МАФів, що не уклали договори з КП на водопостачання та водовідведення.

Громада одноголосно проголосувала проти підвищення тарифів на воду. Протокол обговорень пообіцяли відправити до НКРЕКП, яка на своєму засіданні буде затверджувати нові тарифи. Однак чи вплинуть ці 28 голосів «проти» на рішення Нацкомісії на користь павлоградської громади? Навряд! Бо раніше ці обговорення жодного позитивного результату не приносили.

Зауважимо, після набрання чинності Постанов НКРЕКП тарифи для абонентів КП «Павлоградводоканал» становитимуть:

- централізоване водопостачання – 23,64 грн/м3 з ПДВ;

- централізоване водовідведення – 9,852 грн/м3 з ПДВ.

Разом – 33,492 грн/м3 з ПДВ.

Нагадаємо, що з січня поточного року і дотепер тариф на централізоване водопостачання та водовідведення для мешканців багатоквартирних будинків, бюджетних установ та юридичних осіб, що розташовані в багатоквартирних будинках, складав 31,488 грн/м3.