Вы здесь

В Україні відзначатимуть День пам’яті загиблих захисників

29 серпня – чорна дата в історії України – це День Іловайської трагедії. Саме 29 серпня 2014 року в Іловайському котлі була найбільша кількість втрат українських бійців загалом (на Донбасі) за увесь час проведення АТО (нині ООС). 
Нагадаємо, наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли «зелений коридор», яким за домовленістю мали виходити українські бійці.
Так, за офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти. Більшість тих, кому вдалося повернутися живим з Іловайського котлу та полону, стали інвалідами й досі потребують медичної та психологічної реабілітації.
Тож, під час урочистостей на головній площі Києва під час виступу на урочистому заході з нагоди 28-ї річниці Незалежності України президент Володимир Зеленський заявив, що підписав Указ про встановлення 29 серпня Днем вшанування пам'яті захисників, які загинули за незалежність та територіальну цілісність України.
До речі, в Павлограді сьогодні налічується 934 учасника бойових дій на Донбасі (в т.ч. 22 інваліда війни). Серед них є і учасники бойових дій в Іловайську. А серед 22 полеглих в АТО мешканців Павлограда та Павлоградського району троє загиблих в Іловайську - Сергій Тафійчук, Сергій Ременюк, Ігор Троценко, двоє зниклих без вісти – Максим Анікін та Сергій Шевченко. Ще один мешканець Павлограда (переселенець та учасник бойових дій під Іловайськом) Сергій Норік пішов з життя у жовтні 2018 року. 

«29 серпня Україна вшановує пам’ять захисників України. Усі вони були чиїмись синами, батьками, друзями, коханими... Кожен з них про щось мріяв і щось планував. Вони віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, за Батьківщину, яка вже котрий рік поспіль втрачає своїх синів і дочок. І навряд чи хто-небудь з них думав, що їх життя обірветься так раптово.

Висловлюю щирі співчуття родинам загиблих тих воїнів, яких більше немає з нами й пам’ятаймо, якою ціною нам дається кожна хвилина життя!

Понад 900 павлоградців захищали незалежність та сувіренитет на сході України. Але серед них є ті, пам’ять про кого назавжди залишиться у серцях кожного з нас: Абросімов Андрій, Каменєв Денис, Колесник Андрій, Курилович Віталій, Тафійчук Сергій, Михайленко Андрій, Жадан Олексій, Воронін Володимир, Милосердов Володимир, Ямщиков Юрій, Давиденко  Олексій, Карташов Петро, Добролєта Михайло, Борисенко Андрій, Петрушенко Дмитро. 

Вічна шана загиблим героям! Вони житимуть доти, доки ми про них пам'ятатимемо!»,

- звернувся до павлоградців міський голова Павлограда Анатолій Вершина.
 
До речі, у четвер, 29 серпня, о 19.30 на Алеї слави в центрі міста відбудеться мітинг-реквієм до Дня вшанування пам’яті загиблих захисників.