Вы здесь

Павлоградських переселенців досі не засилили у будинок на Ливарній

Майже 2 місяці тому у Павлограді урочисто відкрився перший житловий об’єкт для внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області - відремонтований двоповерховий соціальний гуртожиток по вул. Ливарній, 18. Ключі від 19 квартир символічно отримали 42 переселенці з Донбасу, де наразі триває війна. Всі вони мешканці транзитного модульного містечка на селищі ПЗТО.

Нагадаємо, для створення соціального житла було проведено капітальний ремонт двоповерхової будівлі. В минулому це був гуртожиток барачного типу заводу «Ливмаш», побудований ще у 1972 році, з централізованим водопостачанням, але без каналізації. Майже 20 років ця будівля не використовувалася, тому була в занедбаному стані.

А за ініціативи Українського фонду соціальних інвестицій в рамках проекту допомоги внутрішньо переміщеним особам «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» за кошти Уряду Німеччини (через банк KfW Розвитку) в новому соціальному гуртожитку створені усі умови для проживання переселенців – об лаштовані 19 квартир (14- однокімнатних, 4 – двокімнатних та 1 - трикімнатна) з електроопаленням, енергозберігаючими вікнами та окремими сумісними санвузлами (з душовою кабінкою та туалетом). Загальний обсяг фінансування об’єкту склав 15,1 млн грн.

Ще 26 червня переселенці, серед яких є інваліди, ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій в АТО (ООС), багатодітні родини, отримали ордери на квартири та почали оформлювати договори, однак їх і досі не заселили у будинок. Причина цьому – будівлю й досі не підключили до електроенергії. Адже від електрики живляться системи освітлення, опалення, кухонні плити та бойлери, які нагрівають воду.     

Про це розповів директор Управління житлово-комунального господарства та будівництва Павлоградської міської ради Андрій Завгородній.

«З моменту відкриття у нас до підрядника було кілька зауважень щодо покрівлі і горищного перекриття будинку, але всі ці недоліки були своєчасно усунені. На даний момент до всіх комунікацій, крім електроенергії, будівля підключена. Ми виїхали з головним інженером Павлоградського РЕМу в кінці червня на підключення будинку до електроенергії, проте в процесі огляду виявилось, що немає кабелю, який підключається до ТП (трансформаторна підстанція). Ми його знайшли в згорнутому вигляді на даху ТП, тобто його не підключили до рубильника. Ми звернулися до підрядника і грантодавця з проханням усунути цей недолік. Але підрядник чомусь вважає, що він свою роботу виконав в повному обсязі, а грантодавець не може на нього вплинути. Таким чином, на сьогодні заживити будинок електроенергією немає можливості. І заселити мешканців, у яких плити працюють на електриці, а також є електричні бойлери для гарячої води, ми не можемо. А люди до нас постійно звертаються, доводиться їх відправляти. Ми по цій причині не можемо й будинок в експлуатацію прийняти»,

- прокоментував начальник Управління.

Цією ситуацією обурюється і міський голова Павлограда Анатолій Вершина.

«Це, мабуть, був останній раз, коли ми на таке погодились. Вони приїхали, запросили посла, німців, пафосно відкрили цей будинок та вже відзвітували, і поїхали… А ми тут тепер повинні віддуватися і самостійно розгрібати проблеми, які має вирішити грантодавець разом з підрядником. Якщо вони не здадуть будинок в експлуатацію на цьому тижні, я на увесь світ розповім про цю ситуацію»,

- відрізав мер під час чергової апаратної наради у вівторок, 20 серпня.

Обурюються ситуацією і переселенці. Кажуть, що про будівництво та ремонт гуртожитку завчасно знали усі комунальні служби, РЕМ і при цьому не змогли проконтролювати цей процес. А тепер люди страждають і вже 2 місяці очікують на заселення. А за цей час їхні борги у модульному містечку зростають. Тим більше переселятися восени чи взимку переселенцям, серед яких є інваліди, не дуже зручно.