Два дні, 16 та 17 серпня, в Павлограді до Дня шахтаря проходив традиційний фестиваль шахтарської авторської та популярної пісні «Мелодії шахтарської душі», який цьогоріч, вже у 14-ий раз, зібрав понад 150 творчих учасників, авторів пісень та співаків зі всього Західно-Донбасьского регіону. Фестиваль проходив за підтримки міського голови Павлограда Анатолія Вершини, компанії ДТЕК та Дніпропетровської територіальної організації Профспілки працівників вугільної промисловості України.
Він відкрився під звуки свого гімну «Мелодії шахтарської душі». На головну сцену вийшли усі учасники фестивалю – мешканців Тернівки, Павлограда, Першотравенька, сіл Павлоградського, Юр’ївського, Петропавлівського районів та неокупованих територій Донецької області, зокрема Покровська, Добропілля, Білозерського, Білецького, селища Водянського. На сцені їх зустрічали й вітали наш пращур, засновник Павлограда Микола Хижняк та його побратими-козаки. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих на війні на Донбасі шахтарів, а діти подарували їхнім батькам квіти.
З привітальним словом до гостей та учасників фестивалю звернувся генеральний директор ПАО «ДТЕК «Павлоградвугілля» та депутат Дніпропетровської обласної ради Сергій Воронін:
«Майже 60 років наш край прославляє шахтарська праця. Ми вдячні тим, хто започаткував цей фестиваль. Компанія розуміє, що окрім важкої праці повинен бути і відпочинок для тіла та душі. Тому цей фестиваль так і називається. Я впевнений, там, де пишуть вірші, складають пісні та танцюють, є розвиток і робиться все для того, щоб ми були один до одного добріше та чутливіше. Дякую всім учасникам фестивалю та бажаю удачі. Всі ви – переможці!».
Почесними членами журі фестивалю стали: директор Центру народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради Лариса Філінова, спеціаліст апарату управління ПАО «ДТЕК «Павлоградвугілля» Ірина Анісімова, директор Музею шахтарської слави «ДТЕК «Павлоградвугілля», ветеран шахтарської праці Віктор Пільгуй, головний редактор газети «Голос шахтаря» Олена Ткач та співробітник «Павлоградвугілля», депутат Павлоградської міської ради та переможець XIII фестивалю «Мелодії шахтарської душі» Олександр Горбань.
В свою чергу Лариса Філінова вручила меру Павлограда та гендиректору «Павлоградвугілля» велику підкову ручної роботи з петриківським розписом та гербом Павлограда, яка стала символом фестивалю.
Після урочистої церемонії відкриття учасники фестивалю співали аж до самого вечора. Вони змагалися у номінаціях: «Авторська пісня», «Вокальні ансамблі», «Ліга Чемпіонів», «Солісти-вокалісти», «Прем’єр-ліга». А наступного дня, у суботу, 17 серпня, на фасаді Міського культурно-дозвільницького центру «Мир» пройшла церемонія нагородження та гала-концерт переможців фестивалю.
Отже, в номінації «Авторська пісня» перемогу здобули наступні учасники:
В номінації «Солісти-вокалісти»:
В номінації «Вокальні ансамблі»:
Спеціальні призи та дипломи переможців отримали наступні учасники:
Спеціальний приз від Центру народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради та дипломи переможців отримали:
Також кілька учасників були нагороджені спеціальними призами від оргкомітету у різних номінаціях. Зокрема такий приз отримав тернівчанин Микола Малюкін.
Самі ж учасники та переможці фестивалю кажуть, що для них такий захід вже є традиційним, це привід знову зібратися усім разом та відпочити душею від важких буднів.
До речі, Творче об’єднання «Терноцвіт» стало одним із переможців фестивалю завдяки своїй авторській пісні під назвою «Пісня про місто Тепла і Сонця». Цю пісню на фестивалі вони заспівали дуже душевно. Як розповів керівник «Терноцвіту» та співавтор пісні Олександр Мусієнко, вона – своєрідне зізнання у любові їхньому рідному місту Тернівка. Сьогодні цю пісню вважають неофіційним гімном міста.