Вы здесь

9-річна дівчинка Аліса знайшлася завдяки небайдужості павлоградців (ФОТО)

Вчора в Павлограді близько 15.00 пропала 9-річна Аліса Мурзіна. Останній раз її бачили на вул. Малиновського в районі школи № 19. Про це до Павлоградського відділу поліції повідомили її батьки. Про зникнення дівчинки одразу повідомили усі місцеві ЗМІ.

Співробітники поліції одразу почали її пошуки на авто- та залізничних вокзалах, зупинках та по території найближчих мікрорайонів міста. Але попередні спроби батьків та працівників місцевого відділу поліції знайти дівчинку не дали результатів.

Тож пізніше було прийнято рішення розширити територію пошуків та залучити до робіт особовий склад підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій. Вже через 2,5 години (близько 17.30)

А вже через дві з половиною години до пошуків дівчинки долучились чимало організацій та небайдужих мешканців міста – «Муніципальна варта», Національна гвардія, Національний корпус, Нацдружини, кінологи пошуково-рятувального загону «Антарес», голови ОСББ, атовці, волонтери, переселенці з модульного містечка та небайдужі місцеві мешканці. Біля школи № 19 зібралося понад 60 чоловік. Частина з них та 6 кінологічних розрахунків одразу почали прочісувати лісосмуги в районах Медучилища, транзитного містечка, школи, ресторану «Заман», повідомила керівник клубу «Антерес» Лариса Борисенко. На базі 37 державної пожежно-рятувальної частини напроти модульного містечка був організований мобільний штаб, в котрому координували усіх добровольців та співробітників організацій, які долучились до пошуку.

«О 19:20 співробітники 37 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області почали обстежувати територію урочища «Павлоградські піски». О 20:40 до пошукових робіт приєднались рятувальники 27 державної пожежно-рятувальної частини. Правоохоронці доручили вогнеборцям обстежити територію місцевого дитячого парку»,

- повідомили в прес-службі Павлоградського МРУ ДСНС.

«Пропрацювавши величезні території лісу за годину ми прибули в штаб і були здивовані величезній кількості машин та людей, які з'їхалися і прибігли на пошуки дівчинки. Пошук очолював начальник Павлоградського МРУ ДСНС полковник Олександр Миславський. У мобільному штабі вже стояли столи, стільці, були готові карти! Всі разом ми стали обговорювати стратегію подальших пошукових робіт. Вирішено було знову розбиватися на групи і йти прочісувати небезпечні території - «заброшки», адже вже стемніло, а дитина не була на цей час знайдена. Всі були рішуче налаштовані на пошук, який не припинеться до знаходження дитини. Перші дві групи вже встигли висунутися на нові локації, коли надійшла інформація про те, що дівчинка була знайдена і з нею все в порядку! До речі, вчора маленька дівчинка Аліса створила великий волонтерський пошуковий загін з жителів нашого міста! Близько 50-ти осіб, які прибули для пошуку, тут же склали список своїх прізвищ та імен із зазначенням номерів телефонів для зв'язку, для екстреного збору в подібних ситуаціях і тепер ці списки є в ДСНС і в нашому загоні! Ось це Громада в нашому Павлограді!»,

- написала на своїй сторінці у Фейсбуці Лариса Борисенко.

Дівчинку було виявлено біля гаражів в районі Медучилища (в 4 кілометрах від місця, де вона зникла) близько 21.00. Про це на лінію «102» повідомив місцевий мешканець (який і знайшов Алісу).

«До вказаного місця негайно виїхали правоохоронці. З дитиною все добре, жертвою злочину вона не стала.  Павлоградський відділ поліції щиро вдячний небайдужим мешканцям міста та всім організаціям і структурам, які долучились до пошуків дитини»,

- повідомили в прес-службі поліції.

Дитину знайдено лише завдяки активній та злагодженій роботі павлоградців. Як написала учасниця пошуку, боєць АТО Людмила Калініна на свої сторінці у Фейсбуці, «Павлоградці - ви найкращі! Стільки добровольців, що дух захоплює!».