Вы здесь

МОЗ запускає в Україні проект «Запитай у лікаря»

Міністерство охорони здоров'я України продовжує впроваджувати нові технології комунікації з пацієнтами. Зокрема для популяризації відповідального ставлення до свого здоров’я та підвищення довіри до доказової медицини з 1 серпня МОЗ запустив новий формат комунікації «Запитай у лікаря».

Як пояснили у відомстві, останнім часом все більше громадян України «звертаються за порадами» з питань, пов'язаних зі здоров'ям, до Інтернету. Як свідчить статистика, понад шістдесят відсотків людей спочатку шукають інформацію у всесвітній мережі, самі ставлять собі діагноз і починають лікування. І тільки частина з них після цього звертається за допомогою до лікарів.

Також в міністерстві відзначають, що небувалих масштабів набуває лікування народними методами. Народна медицина, безумовно, має право на існування, але, в будь-якому випадку, самолікування може призвести до незворотних наслідків. По-перше, далеко не всі народні засоби підходять тій чи іншій людині, необхідно враховувати всі хвороби, якими ви страждаєте, дотримуватися дозування лікарських засобів, враховувати протипоказання і так далі.

По-друге, серйозні сумніви викликає компетенція так званих народних знахарів, які дають поради направо і наліво. І, нарешті, по-третє, займаючись самолікуванням, хворий втрачає дорогоцінний час. Саме тому в МОЗ і вирішили запустити новий проект.

«Запитай у лікаря» - формат онлайн-спілкування пацієнтів та лікарів на найбільш затребувані теми. На сторінці МОЗ України у Facebook відбуватимуться трансляції наживо, під час яких користувачі мережі зможуть отримати відповіді від досвідченого спеціаліста.

«Пишіть, які ще теми для вас цікаві, а ми знайдемо спеціалістів, які знають відповіді на все. І не забувайте - усі питання щодо здоров’я ви можете задати своєму сімейному лікарю, терапевту чи педіатру, котрий є вашим менеджером здоров’я. Саме на рівні сімейних лікарів у світі вирішуються до 80 % питань щодо здоров’я. Спілкування з вашим лікарем - це не лише про лікування, а й про запобігання хворобам і перехід на здоровий спосіб життя. Формат «Запитай у лікаря» - це додаткова можливість дізнатися у вузьких спеціалістів відповідь на те чи інше питання, що не може замінити візит і повноцінну індивідуальну консультацію з лікарем»,

- написали на сторінці відомства у Facebook.

Запитання до лікаря чи спеціалістів МОЗ можна поставити як на офіційній сторінці Міністерства охорони здоров'я в соціальній мережі Facebook, так і в Twitter.

Перша тема трансляції, яка відбудеться о четвер, 1 серпня, о 13.00 на офіційній сторінці МОЗ у Facebook - вакцинація. Які щеплення слід зробити дітям до 1 вересня? Від чого треба вакцинуватися дорослим? Хто може отримати щеплення безоплатно та як це зробити? Відповіді на всі ці та інші питання почуєте від Федора Лапія, лікаря-інфекціоніста, доцента кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика, члена Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.


Нагадуємо, що Всесвітня організація охорони здоров’я цього року визнала відмову від вакцинації глобальною загрозою людству: https://bit.ly/2HHjVmt

Корисні посилання: