Вы здесь

В Західному Донбасі підвели підсумки конкурсу проектів «Своїми силами»: Що хочуть змінити мешканці Тернівки?

Тепер у мешканців Павлограда, Тернівки, Першотравенська та Павлоградського району з'явився унікальний шанс втілити в життя свої мрії. Після Форуму активних громадян, який пройшов у Павлограді, з 23 червня в Західно-Донбаському регіоні стартував новий соціально-значимий проект «Своїми силами», який реалізує громадська організація «Українсько-європейські навчальні студії». Цей проект під час Форуму підтримав народний депутат України Артур Мартовицький.

Після цього у містах з'явилися намети, через які поширюється газета «Своїми силами». У ній були опубліковані проекти, розроблених жителями регіону. І розміщений купон для голосування - щоб люди могли підтримати потрібні проекти. Наразі проголосували за ті чи інші проекти більше 7000 мешканців регіону.

Це і спортивні майданчики для підлітків, і місця для спілкування пенсіонерів, ігрові зони для малюків та ін. Нещодавно комісія підвела підсумки конкурсу і визначила 25 переможців-проектів, які будуть реалізовані найближчим часом у всьому Західному Донбасі (у три етапи – до кінця липня, до кінця серпня та до кінця поточного року), повідомив Артур Мартовицький. До реалізації проекту «Своїми силами» активно долучились представники бізнесу та підприємці, які допоможуть жителям втілити їхні мрії у життя.

Тож, вже з 8 липня почали готувати майданчики під будівництво об'єктів і завозити будматеріали. Всього до кінця 2019 року реалізовано 25 проектів: 10 - в Павлограді, 7 - в Першотравенську, 4 - в Павлоградському районі і 3 - в Тернівці. В тому числі один  великий зведений проект «Затишна оселя» по заміні вікон і дверей на енергозберігаючі в під'їздах будинків. Він об'єднує близько 40 багатоквартирних будинків в містах Західного Донбасу, зокрема Тернівці.

В Тернівці з’явиться «SMART-зупинка»

У центрі Тернівки людям доводиться чекати автобуси на зупинці під відкритим небом. Щоденне навантаження зупинки - 350 осіб, з них: 40 % - люди похилого віку, 30 % - діти.

Тож, у членів ГО «ОЛІМП» та ініціативної групи жителів міста виникла ідея створити комфортну, впорядковану, сучасну SMART-зупинку c інформаційним табло, на якому біжучим рядком буде транслюватися інформація про події з життя міста. В очікуванні транспорту, жителям і гостям буде де сховатися від сонця, дощу, снігу, отримуючи при цьому цікаву інформацію.

Проект спрямований на підвищення комфорту життя всіх жителів і гостей міста. Допомагатимуть в реалізації проекту активістам і працівники КП «ТЖКП».

Планована дата відкриття SMART-зупинки 22 серпня 2019 року, до Дня шахтаря та Дня міста Тернівки.

Восени тернівчани отримують новий спортивний майданчик

У Тернівці по вул. Перемоги (будинків №№ 21, 25, 27, 27-а, 27-б, 29, 31, 33) проживає багато молоді та дітей, які хочуть займатися спортом. Але спортивного майданчика біля будинків немає. Поруч є пустир, на території якого можна створити вуличну спортивну площадку для гри в волейбол, баскетбол. Тож мешканці вищезгаданої вулиці запропонували збудувати сучасний спортивний майданчик під назвою «Переможець».

Проект спрямований на дітей, підлітків, їх батьків, молодь - проживають в районі вул. Перемоги, а також учнів ЗОШ № 7, яка знаходиться поруч. Це буде сучасне, упорядковане поле для гри у вуличний волейбол, баскетбол зі спеціальним гумовим покриттям. На майданчику будуть створені умови для залучення дітей, молоді до занять спортом.

Відкриття спортивного майданчика планується на 25 листопада.

Біля школи № 1 упорядкують стадіон та створять сучасну спортивну зону

На території ЗОШ № 1 Тернівки знаходиться невпорядкований шкільний стадіон. Тому члени ГО «Союз ветеранів АТО Західного Донбасу», ГО «Об'єднання ветеранів АТО і сімей загиблих «Олімп», батьківський комітет та працівники ЗОШ № 1 запропонували на конкурс «Своїми силами» проект під назвою «Здорова нація починається з молоді» і стали переможцями.

В рамках реалізації проекту планується упорядкувати шкільний стадіон, створивши тут сучасну спортивну зону з чотирма спортивними зонами, інформаційним екраном (таблом) і зоною відпочинку. Тут будуть встановлені спортивний комплекс, тренажери, обладнана зона для стрибків. Спортивний майданчик дозволить кільком поколінням учнів школи № 1 займатися спортом на сучасному обладнанні.

Проект спрямований на учнів ЗОШ № 1 та молоді приватного сектора, яка мешкає біля школи. А також на учнів інших шкіл. А саме, 247 чоловік учнів ЗОШ № 1 і близько 500 чоловік учнів інших шкіл міста, молодь.

Відкриття спортивного майданчика планується на 1 вересня поточного року.