Тепер 42 переселенці зі сходу України (Донецької та Луганської обл.) тепер мешкатимуть в 19 квартирах у відремонтованому соціальному гуртожитку по вул. Ливарній, 18.
У середу, 26 червня, в Павлограді урочисто відкрився перший житловий об’єкт для внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області. Для створення соціального житла було проведено капітальний ремонт двоповерхової будівлі. В минулому це був гуртожиток барачного типу заводу «Ливмаш», побудований ще у 1972 році, з централізованим водопостачанням, але без каналізації. Майже 20 років ця будівля не використовувалася, тому була в занедбаному стані.
А за ініціативи Україньского фонду соціальних інвестицій в рамках проекту допомоги внутрішньо переміщеним особам «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» за кошти Уряду Німеччини (через банк KfW Розвитку) в новому соціальному гуртожитку створені усі умови для проживання переселенців – об лаштовані 19 квартир (14- однокімнатних, 4 – двокімнатних та 1 - трикімнатна) з електроопаленням, енергозберігаючими вікнами та окремими сумісними санвузлами (з душовою кабінкою та туалетом). Загальний обсяг фінансування об’єкту склав 15,1 млн грн.
З 2016 по 2018 рік тут були проведені такі будівельні та ремонтні роботи: влаштування зовнішніх та внутрішніх сантехнічних мереж – тепло-, електро-, водопостачання, каналізації, вентиляції та електроосвітлення; внутрішні опоряджувальні роботи укосів, стель та стін; заміна дерев’яних віконних блоків на металопластикові;заміна зовнішніх дверей на утеплені металеві; облаштування покрівлі; утеплення горища та фасаду, зовнішніх укосів.
В день відкриття гуртожитку 42 переселенцям, серед яких є інваліди, ветерани Другої світової війни, учасники бойових дій в АТО (ООС), багатодітні родини, урочисто вручили лише ордери від квартир. Отримати ключі та заселитися в квартири вони зможуть тільки протягом місяця, коли будуть остаточно оформлені всі необхідні документи та підписані договори.
Відбирала претендентів на заселення, які надали документи та заявки, спеціальна комісія.
«В Павлограді на сьогодні зареєстровано більше 3000 вимушених переселенців. З них 190 стоїть в черзі на житло. І цей гуртожиток – лише мала частка для вирішення проблем переселенців. Ми довго чекали цього свята. Хочу подякувати Уряду Німечинни, Фонду соціальних інвестицій. Рішення про те, хто буде мешкати у цьому будинку, приймати було дуже важко. Однак ми його ухвалили по закону. Тому прошу всіх, хто буде тут проживати на договірних умовах, берегти своє житло і те, що є»,
- звернувся до присутніх міський голова.
Переселенці отримували ордери зі сльозами на очах. Кажуть, що для них отримання соціального житла є дуже важливим.
«Ми дуже вдячні та щасливі. Ми хочемо подякувати керівництву міста, Фонду соціальних інвестицій, німецькому Уряду. Ми ніколи не думали, що з такої будівлі можна зробити таке чудове житло»,
- звернулася від усіх переселенців до присутніх Анастасія Єгорова.
До присутніх звернувся і Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку (офіс Дніпро) Вольфганг Мьоссінґер, який був присутній на відкритті:
«Я дуже радий бути присутнім на відкритті соціального гуртожитку в Павлограді. Український і німецький уряди разом створили необхідне житло для 42 вимушених переселенців. Тільки в Дніпропетровській області створено 16 об'єктів для переселенців, включаючи школи, дитячі садки, інтернати. З них 5 житлових об’єктів. Так у Павлограді було побудоване модульне містечко в 2014 році за участю Німеччини, і воно досі є затребуваним. Ми хочемо допомогти всім, хто постраждав від російської агресії, і в першу чергу, переселенцям. Тільки незалежна економічно і політично єдина і сильна Україна може сприяти стабілізації обстановки в Європі. Ми допомагаємо і у власних інтересах. Але водночас і хочемо спонукати українську владу краще допомагати своїм співвітчизникам. Довіра людей до влади - це основа для побудови демократичного суспільства. Ми раді вам допомогти. Але це ваша країна і рішення приймаєте тільки ви!».
Також на урочистостях був присутній і директор Східного регіонального представництва Українського фонду соціальних інвестицій Сергій Кадигроб, який теж привітав Павлоград з реалізацією цього проекту та подякував Уряду Німечинни за допомогу у будівництві житла. Він також додав, що плани на Павлоград у майбутньому великі, Фонд і надалі співпрацюватиме з міською владою міста, зокрема будівництво амбулаторій сімейної медицини.
Загалом у Дніпропетровській області для проживання ВПО облаштовані 97 квартир і 13 кімнат в гуртожитку (близько 270 місць для поселення) в 5 житлових об'єктах в населених пунктах: Павлоград, Кам'янське, Верхньодніпровськ, Вільногірськ та с. Чумаки. Обсяг інвестицій в житлові об'єкти становить близько 63 млн грн. Також відремонтовано 4 школи, 1 дошкільний навчальний заклад у вищеназваних населених пунктах.