Вы здесь

Пологовий будинок у Павлограді прикрашатиме казковий мурал

Тепер фотосесія молодих мам після виписки з пологового будинку стане більш веселою та яскравішою. Стіни біля центрального входу в будівлю прикрасить величезний мурал (малюнок). Автором муралу, що складається з кількох частин, стала молода павлоградська художниця Анна Ніколаєнко, яка, до речі, сама зараз при надії та зовсім скоро буде народжувати.

Вона малює мурал вже близько місяця разом зі своїми помічниками – вільними художниками та волонтерами, яких Аня покликала через соціальну мережу. Каже, що на її прохання допомогти відгукнулося більше 20 чоловік.

З проханням розмалювати стіни будівлі до Анни ще восени звернулася головний лікар Павлоградського пологового будинку Наталя Куцевол.

«Біля пологового будинку чоловіки своїм жінкам дуже часто пишуть: «Дякую за сина (чи дочку)!». Ми постійно бачимо ці написи та й сам процес їхнього малювання. Тому у нас виникла така ідея – зробити настінний малюнок. Щоб молода мати, яка вийшла після пологів, могла порадіти, зробити яскраві фотографії та хотіла сюди повернутися. Тому ми й звернулися до Ані з таким проханням»,

- розповіла головний лікар.

Як такої ідеї, що саме малювати на стінах будівлі, у лікарів не було.

«Коли восени мені запропонували зробити цей мурал, я вже сама була вагітна. Було вже холодно, тому ми перенесли цей процес на весну. За цей час я встигла пережити всі відчуття майбутньої мами та що таке виношувати дитину. Я не зовсім розуміла, що зі мною відбувається, а як це все буде. Тому коли я почала малювати ескіз, мені хотілося, щоб це було чимось магічним, таємничим, заплутаним, і водночас ніжним та красивим. Щоб цей малюнок не був якоюсь стандартною картинкою по типу «лелека» або «мама з дитиною – всі щасливі». Малюнок близький до художнього стилю «модерн», - розповідає Анна Ніколаєнко. – Я взагалі-то живописець, моя спеціалізація – це станкові картини, полотна, але сьогодні в Україні, зокрема в нашому місті, у мистецтві є напруга, що по суті воно нікому не треба. Реалізувати себе та свої роботи дуже важко. А мурали – це спосіб заявити про себе на більшу аудиторію, показати людям, що мистецтво має місце, що воно повинно бути, і що воно невід'ємне від життя».

На муралі – магічні, чарівні джунглі з квітами, деревами та чотири центральних фігури – чоловік з жінкою (молода родина, яка створює дитину), вагітна жінка, мама з дитиною та дві лелеки.

Малюнок різнокольоровий, але виконаний у більш ніжних та спокійних тонах. Художниця пояснює вибір саме таких кольорів та відтінків пережитими жінкою під час вагітності відчуттями.

Анна сподівається, що вони встигнуть домалювати мурал до того моменту, поки вона сама народить.

«Дуже хочу сфотографуватися зі своєю дитиною, чоловіком та родиною на фоні своєї роботи»,

- резюмує Анна Ніколаєнко.