Вы здесь

В місті продовжується модернізація вуличного освітлення

В Павлограді триває модернізація системи вуличного освітлення, зокрема на центральних вулицях міста. Заміна старих стовпів, ліхтарів на нові та сучасні дає значну економію коштів міського бюджету. Так, тільки завдяки модернізації освітлення по вул. Дніпровській місто зекономило на електроенергії 500 тисяч гривень за минулий рік, повідомив мер Павлограда Анатолій Вершина.

«Цю роботу необхідно продовжувати по всім вулицям міста, замінювати старе освітлення на світлодіодне. В цьому році на модернізацію ми виділили додатково 1 мільйон гривень. А саме на диспетчеризацію системи освітлення»,

- каже мер.

За його словами, диспетчеризація тільки по вул. Дніпровська дасть можливість економити 260-300 тисяч бюджетних коштів. Диспетчеризація – це встановлення шафи, системи регулювання яскравості та інтенсивності освітлення (кожного ліхтаря) в залежності від часу доби.

«Кожен новий ліхтар має вбудовану мікросхему (міні-комп’ютер) з окремою IP-адресою. Це дає можливість диспетчеру регулювати кожен стовп та світлодіодну лампу окремо. Ми вже запустили та презентували невелику ділянку з такою системою по Дніпровській від вул. Добролюбова до вул. Успенської (біля нової автозаправки). Ця ділянка освітлення наразі працює в тестовому режимі. Впродовж 3 місяців ми будемо її тестувати та досліджувати. Загалом по всій вулиці Дніпровській необхідно встановити 14 таких шаф. Все це дасть не лише економію електроенергії та ресурсів (електропроводки, кількості ліхтарів), а й ефективність роботи всієї системи освітлення. Наприклад, з настанням 12-ої чи 1-ої години ночі нова система сама буде зменшувати рівень освітленості вулиць (знижувати використання електроенергії), але це для людського ока буде майже непомітно»,

- додав мер.

В перспективі – використання сучасних технологій на стовпах освітлення для зарядки мобільних телефонів, електромобілів тощо.

Нова енергоефективна система освітлення вже встановлена та працює у Дитячому парку. А незабаром з’явиться і в сквері Шевченка.