Вы здесь

Мужність, сила, відвага: В Павлограді святкували День пожежної охорони (ФОТО, Відео)

У Павлограді відбувся заключний концерт переможців та лауреатів огляду-конкурсу художньої самодіяльності серед підрозділів Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області, присвячений Дню працівників пожежної охорони, який щороку в нашій країні відзначається 17 квітня. Урочисті заходи з цього приводу пройшли і в Павлограді в Міському культурно-дозвільницькому центрі.

На площі біля МКДЦ вишикувалася пожежно-рятувальна техніка з оперативними розрахунками та рятівниками. Тут і пожежні машини, і різноманітне рятувальне спорядження. Своє вміння та майстерність прийшли показати і собаки-рятівники разом зі своїми тренерами з клубу «Антарес». На ганку гостей зустрічав військовий оркестр в/ч 3024.

В цей день до святкової зали завітали не лише співробітники Павлоградського міськрайонного управляння та 6 Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС, а й ветерани та пенсіонери пожежної охорони, рятувальники та керівники Головного управління та підрозділів всієї Дніпропетровської області, міський голова Павлограда.

«Хочу привітати всіх зі святом, побажати всім рятувальникам здоров’я, злагоди, добра та «сухих рукавів»! Сьогодні день почався досить позитивно. Ми разом з головою Добровільного пожежного товариства передали в Обласну лікарню ім. Мечникова апарат вакуумної терапії ран, який надалі буде необхідний для наших захисників, які отримали тяжкі поранення під час виконання службових обов’язків. - розповів начальник ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області полковник служби цивільного захисту Андрій Кульбач. – Нам сьогодні є, чим пишатися. Бо наш Дніпропетровський гарнізон пожежної охорони є найбільшим в Україні. Ми є лідерами по кількості виїздів на гасіння пожеж. На сьогодні наші підрозділи виїжджали по сигналу «тривога» близько 6000 разів, з них 2500 разів – на ліквідацію та гасіння пожеж (50 % пожеж – в екосистемах, 10 % - в житловому секторі). Окрім цього ми виїжджаємо рятувати людей та домашніх тварин. А сьогоднішній захід показує усім те, що ми не лише вміємо рятувати, а й добре відпочивати, що у нас є таланти».

На початку святкового концерту з вітальними словами до всіх присутніх звернулись начальник Головного управління, Павлоградський міський голова та начальник Павлоградського МРУ. Начальник Головного управління Андрій Кульбач щирими словами поздоровив рятувальників і ветеранів пожежно-рятувальної служби з професійним святом, подякував за мужність та відданість обраній справі й наголосив, що рятувальники Дніпропетровщини завжди готові до дій за призначенням і надалі прикладатимуть максимум зусиль задля збереження життя і здоров’я громадян.

На сцені рятувальників Павлограда, Тернівки та Першотравенська офіційно вітали зі святом грамотами, подяками та нагородами. Найкращі працівники пожежної охорони за сумлінні і рішучі дії під час ліквідації надзвичайних ситуацій, бездоганне виконання службових обов’язків та досягнення високих результатів у свої діяльності були нагороджені нагрудними знаками ДСНС України «Знак пошани», «За відвагу в надзвичайній ситуації», Грамотою ДСНС України тощо.

Гостей також привітали творчими номерами в рамках заключного концерту (огляду-конкурсу) художньої самодіяльності працівників пожежної охорони та членів їхніх родин. А за словами начальника ГУ ДСНС, через місяць в Дніпрі пройде вже республіканський конкурс художньої самодіяльності.

Тож, відкрили святковий концерт лауреати міжнародних конкурсів, фахівці відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення ГУ ДСНС, дует акордеоністів «Монте-Карло» Костянтин Іванченко та Сергій Жоров з музичною композицією Баха-Вівальді. На сцені також співали дівчата-рятувальниці, ветеран служби розповів гумореску, доньки майора служби цивільного захисту подарували глядачам запальний танець, а хлопці-пожежники заводили зал українськими піснями.

Також присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто ціною власного життя захистив і врятував людей і довкілля під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. А в пам’ять про тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність Батьківщини присвятив свій виступ підполковник служби цивільного захисту Сергій Зінченко.

Наприкінці концерту пройшла церемонія нагородження переможців і лауреатів огляду-конкурсу. Дипломи та подарунки також отримали діти - переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку та живопису на протипожежну і техногенну тематику під девізом «Кращий пожежний – це ти обережний».


Довідка «ТН-Экспресс»: В цьому році через засушливу погоду павлоградські рятувальники почали виїжджати на гасіння пожеж в екосистемах (сухої трави, очеретів, дерев та сміття) вже у лютому. Згідно зі статистикою за останні три місяці кількість пожеж в екосистемах в порівнянні з минулим роком значно збільшилась. На сьогодні рятувальники загасили вже 70 таких пожеж по всьому регіону (17 пожеж за відповідний період в 2018 році). Про це повідомив начальник 27 ДПРЧ Сергій Осінній. Так, в цьому році за три місяці під час пожеж в нашому регіоні загинуло 6 чоловік. Основна причина таких випадків – людський фактор та необережне поводження з вогнем (часто люди самостійно підпалюють суху траву чи сміття, а потім вогонь перекидається на житлові будівлі). Слід зазначити, що наші пожежники не лише безпосередньо гасять пожежі, а й допомагають іншим службам та рятують людей під час ДТП, природних катастроф, знімають кішок з дерев та дістають домашніх тварин з колодязів, люків та, навіть, вуличних туалетів.