Вы здесь

В Павлограді за комунальні борги заарештовують квартири та авто

На сьогодні в Павлограді рівень платіжної дисципліни населення в комунальній сфері залишається на низькому рівні. Левова частка боргів за комуналку – це несплата за теплопостачання. Так, станом на 15 квітня поточного року загальний борг населення Павлограда за тепло склав близько 170 мільйонів гривень, з них 104 мільйона винні мешканці багатоквартирних будинків ОСББ.

Про це під час прес-конференції повідомив міський голова Павлограда Анатолій Вершина.

Наразі КП «Павлоградтеплоенерго» заборгував перед НАК «Нафтогаз Україна» ті ж 170 мільйонів грн.

«В цю заборгованість входять і субсидії, і різниця в тарифах. Більша частина цієї суми – це борги населення. Тим більше на сьогодні ніяких заборгованостей бюджету або інших підприємств перед «Павлоградтеплоенерго» немає»,

- каже мер.

Водночас в місті була посилена претензійна робота зі злісними боржниками за опалення.

Це заборона виїзду за кордон, накладання арешту на рухоме і нерухоме майно тощо.

Тільки з початку року (за три місяці) юридична служба КП «Павлоградтеплоенерго» подала в суд на боржників позовів на 500 тисяч гривень. Подано судових наказів на суму 1,5 млн ​​грн. Отримано рішень суду на 796 тис. грн. До виконавчої служби подано судових рішень на 1,7 мільйона грн. Договорів на реструктуризацію боргів населення з «Павлоградтеплоенерго» укладено на 33 мільйона.

За три місяці суд наклав арешт на 9 квартир і 13 транспортних засобів павлоградців. З приводу 20 боржників розглядається рішення про обмеження виїзду за кордон. 108 боржників отримали досудові вимоги з попередженням про застосування кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду.

«У 2019 році планується багато заходів, направлених на зменшення споживання підприємством електроенергії, встановлення на обладнання приладів врегулювання, заміна газових пальників на сучасні. До початку нового опалювального сезону нам потрібно провести дуже багато роботи, - каже міський голова. – На сьогодні на підприємстві проводиться повна ревізія та інвентаризація. Там є дуже багато питань, деякі речі в цілому потрібно змінити. Але нам заважає велика заборгованість населення. Від цього боргу залежать і наші садки, школи, спортивні та дитячі заклади, лікарні».

Так, щоб в 2019 році отримати номінацію на газ та вчасно запустити опалювальний сезон, місто має сплатити «Нафтогазу» за газ 67 млн ​​грн. Якщо місто не отримує номінацію на газ, включити окремо об'єкти соціальної інфраструктури буде неможливо. За виключенням тих об’єктів, де є свої автономні котельні.