Вы здесь

Пенсіонерка з Вербок ледь не згоріла заживо, розпалюючи піч (Фото, Відео, Подробиці, Оновлено в 13.30 15 лютого)

Сьогодні, 13 лютого, близько 12 години, у селі Вербки Вербківської ОТГ Павлоградского району у своєму будинку по вул. Сонцевій ледь заживо не згоріла 83-річна бабуся, яка мешкала сама. Про це кореспондентові "ТН-Экспресс" стало відомо від її односельців та сусідів, які стали свідками події.
 
Пенсіонерка розпалювала в будинку піч та випадково себе підпалила. Цю інформацію підтвердили і в Павлоградському міськрайонному управлінні ДСНС. Загорілася не тільки вона, а й коврова доріжка та шторка, що були поряд з пічкою, кажуть свідки. 
 
Бабуся в палаючому одязі вибігла на вулицю. В цей момент до двору забіг сусід та почав гасити вогонь. Він і врятував бабусю.

"Я побачив дим з її будинку та побіг. Коли забіг у двір, побачив, що вона горить. На бабусі було багато одягу - синтетичне плаття, халат, кожух, платок. Я швидко приніс води, вилив на неї кілька відер, витяг доріжку, що теж тліла. В результаті швидко вдалося загасити вогонь",

 
- розповів кореспондентові на місці події сусід пенсіонерки Сергій. 
 
Вони з іншим сусідом Євгеном викликали швидку медичну допомогу та пожежних. Протягом кількох хвилин рятувальники Вербківської місцевої пожежної команди приїхали на місце події. 
 
Вони розповіли, що площа пожежі склала не більше 1,5 квадратних метри. У домі ніякої запалючої суміші та тари, де б вона зберігалася, вони не знайшли. Більше за все бабуся загорілася від того, що випадково підпалила на собі одяг, кажуть місцеві рятувальники.
 
Однак деякі односельчани пенсіонерки вважають, що це не випадковість і жінка підпалила себе сама, через голод та безвихідь у житті. 

"Вона мешкала сама. Не було в неї ні дітей, ні родичів. Постійно була голодною, ходила по селу, навіть вночі, та просила у людей щось поїсти. В минулому році у неї сусіди відключили газовий балон, щоб раптом нічого не сталося. Сусіди також за нею піклувалися, приносили поїсти - борщу, яєць, хліба, молока. Допомагали, чим могли. Для свого віку вона ще добре мислила, добре бачила, хоча була без одного ока. Однак не могла доглядати за собою сама. А працівники соціальної служби навідувалися до неї останнім часом дуже рідко. Колись ми до неї зайшли, а баба Маша каже, що в неї пропали гроші, документи на хату та паспорт. Нам взагалі заборонили до неї наближатися та наглядати. А потім ми дізналися від інших вербківців, що її хата переписана геть на іншу людину. Хоча вона ще не померла. Ось і вирішила, мабуть, бабуся звести рахунки з життям сама... Чи вижеве вона тепер, невідомо. В цьому випадку хата її буде у власності інших. А в селі таких одиноких пенсіонерів 7-8 чоловік. Їх теж це чекає?",

- обурюються вербківці.
 
 
Швидка допомога, що прибула приблизно о 12.15, доправила бабусю у Павлоградську районну лікарню. Будинок зачинили соцпрацівники Вербківської сільради, кажуть сусіди. 
 
Наразі стан 83-річної пенсіонерки вкрай важкий.

"Вона знаходиться в реанімації лікарні на штучній вентиляції легенів. Зараз ми їй ввели знеболювальне та препарат для медичного сну. Опіки вразили більше 70 % тіла пацієнтки, з них 40 % - глибокий дермальний опік. Опіки IIIAB-IV ступенів. Також вона отримала термо-інгаляційну травму, опіковий та больовий шок. Ми вже зв'язалися з опіковим центром у Дніпрі, потрібно її туди доправляти. Але поки що жінка нетранспортабельна",

- повідомив кореспондентові головний лікар Павлоградської районної лікарні Ігор Фарафонов. 
 
Ми слідкуємо за подальшим розвитком подій...
 
Поїздка на місце події стала можливою завдяки Ника Taxi в Павлограді.

Оновлення

Наразі по даному факту ведуться слідчі дії. Поліція факт самогубства жінки не підтвердила.

«Інформація про те, що в районній лікарні знаходиться мешканка села Вербки з опіками тіла в поліцію надійшла лише сьогодні, 14 лютого. Даний факт зареєстрований. Ведеться перевірка. Факт самоспалення або самогубства не підтверджується», 

- повідомили в прес-службі Павлоградського відділу поліції ГУ НП.

Оновлення

Нажаль через вкрай важкий стан лікарі сьогодні, 15 лютого, о 4 годині ранку констатували смерть бабусі.