Вы здесь

На Павлоградщині зафіксували випадки захворюваності на кір

Троє дітей, що проживають в Павлоградському та Юр'ївському районі, заразились на кір. Зараз діти знаходяться на лікуванні у 4-й міській лікарні, розповіла головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Дуднікова. За життя маленьких пацієнтів борються лікарі-інфекціоністи, повідомляє сайт 5632.com.ua.

Це надзвичайно заразне інфекційне захворювання передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. За словами Олени Дуднікової, вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. А захистити від кору може лише вакцинація.

«Кір може викликати важкі ускладнення, наприклад, запалення легень та навіть ураження головного мозку. Хвороба швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом. Єдиний метод профілактики – вакцинація»,

– зауважила головний лікар.

Щеплення від кору дітям роблять в один та шість років. Аби пройти процедуру безкоштовно, слід звернутися до сімейного лікаря або педіатра. Вакциною від кору забезпечені всі амбулаторії Павлограда.

Всього на Дніпропетровщині у 2018-му на кір захворіли понад 900 людей, з них 450 дітей. Більшість з них не вакцинувалися.

Також стало відомо, що кілька днів тому відділення Павлоградської центральної районної лікарні було закрито на карантин. Все через те, що медики зареєстрували кілька випадків кору у дітей та їх батьків. Про це стало відомо з власних джерел, пише видання.

За інформацією джерел, з Павлоградської ЦРЛ троє вищезгаданих дітей були переведені в 4-у міську лікарню з метою подальшого лікування, а дитяче відділення було закрито на карантин внаслідок того, що на кір заразилися і батьки хворих дітей.

На сьогодні з метою недопущення розвитку хвороби і після проведення санітарно-профілактичної обробки відділення Павлоградської ЦРЛ повноцінно працює.

У лікарні офіційно коментувати ситуацію відмовляються. Також нічого не коментують і в Павлоградському міськрайонному відділі лабораторних досліджень.