Вы здесь

Парадокс: Тариф на воду в Павлограді буде знижений

На початку року ми повідомляли вам про те, що в Павлограді знову очікується підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). Проект такого рішення схвалила на своєму засіданні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 28 грудня. Про це писали на офіційному сайті КП «Павлоградводоканал».

Після набрання чинності Постанов НКРЕКП для абонентів КП «Павлоградводоканал» тарифи повинні були становити:

- для населення приватного сектору, окремо розташованих бюджетних установ та юридичних осіб на централізоване водопостачання та водовідведення разом - 31,716 грн./м3 з ПДВ (21,948 грн./м3 + 9,768 грн./м3 з ПДВ);

- для населення, бюджетних установ та юридичних осіб, що розташовані в багатоквартирних будинках на постачання холодної води та водовідведення разом – 32,748 грн./м3 з ПДВ (22,656 грн./м3 + 10,092 грн./м3 з ПДВ).

Наразі тарифи на водопостачання складають 31,044 грн/м3 и 32,04 грн/м3 відповідно.

В свою чергу проекти постанов (з додатками) були розміщені на сайті НКРЕКП. А водоканал до 9 січня приймав від мешканців міста зауваження та пропозиції щодо цих проектів на електронну адресу або письмово.

Через кілька днів після вищезгаданої публікації КП «Павлоградводоканал» запросив небайдужих  павлоградців прийти 11 січня поточного року на відкрите громадське обговорення відповідних проектів рішень.

Нагадаємо, подібні громадські обговорення пройшли майже рік тому (6 лютого 2018 року) перед черговим підвищенням тарифів на водопостачання та водовідведення для населення майже на 5 гривень. Тоді зал водоканалу був вщент набитий обуреними павлоградцями (прийшло майже 100 чоловік) і обговорення проходили досить жваво, із конфліктами та криками. Тоді павлоградці після двохгодинних спорів своєю більшістю проголосували «Проти» підвищення тарифів. Однак це нічого не дало. Тариф таки піднявся - до 31,77 грн за кубометр води для мешканців багатоповерхівок. А влітку зріс ще на 27 копійок до розміру наразі діючого тарифу.

І чесно кажучи, люди вже зневірилися і вважали, що ходити на ці обговорення вже немає ніякого сенсу. Однак, після чергового оголошення про підвищення тарифів, на громадські обговорення в водоканал 11 січня все ж таки прийшли зо два десятка активістів.

Під час обговорень люди висловили свої претензії, зокрема невдоволення низькою якістю питної води, яку в Павлоград поставляє водовод «Дніпро-Західний Донбас», а також тим, що в місті мало свердловин, тощо. Павлоградці скаржились і на якість труб в системі водозабеспечення по місту (довжина водоводу по Павлограду загалом становить 248 км) та пориви води. Деякі активісти вважали, що ці обговорення нелегітимні, бо «населення завчасно не повідомили про відповідний захід». І після півгодини скандалів, директор КП Олександр Карпець все ж таки оголосив громадськості нові постанови НКРЕКП.

Заступник мера міста Віталій Мовчан разом з Олександром Карпецем пояснили присутнім, з чого складається тариф на водозабеспечення та водовідведення. Зазвичай причинами зростання тарифів стає збільшення вартості основних складових тарифу. Зокрема ціна покупної води у «ДЗД» наразі становить 9,79 грн за кубометр – це близько 42 % в структурі тарифу). Постійно збільшуються також і складові електроенергії, мінімальної заробітної платні та податків відповідно, ціни на реагенти.

«Планове підвищення тарифів згідно постанов НКРЕКП повинно було складати 71 копійку, але з урахуванням всіх пропозицій та зауважень мешканців міста та нашого підприємства комісія винесла нову постанову – знизити тарифи на майже 56 копійок»,

- пояснила кореспондентові головний економіст КП «Павлоградводоканал» Лариса Рябоконь.

Таким чином після набуття чинності постанови НКРЕКП тариф на централізоване водопостачання та водовідведення для мешканців багатоквартирних будинків, бюджетних установ та юридичних осіб, що розташовані в багатоквартирних будинках, складатиме 31,488 грн/м3 з ПДВ, для жителів приватного сектору - 30,456 грн/м3.

З чим пов’язане таке парадоксальне, хоч і не значне, для нашого міста зниження тарифу на виду? Скоріше за все з майбутніми виборами президента країни. Скільки часу пробуде цей тариф в такому вигляді і коли знову підвищиться? Комунальники вважають, що тариф не зміниться приблизно з півроку, поки не будуть змінюватися ціни на газ, світло, розміри мінімальних зарплат тощо. Тож завчасно дуже радіти не варто, тим більше що 56 копійок при існуючих тарифах на все інше та низьких зарплатах нас не врятує!