Вы здесь

Скільки коштів надійшло в бюджет Павлограда від МАФів?

На території Павлограда протягом 2016-2018 років було встановлено 118 стаціонарних тимчасових споруд  (МАФів – малих архітектурних форм). Їх було встановлено відповідно до Порядку розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Павлоград, який затверджений рішеннями Павлоградської міської ради від 21.06.2016 р. та від 13.02.2018 р.

Про це повідомляє офіційний сайт Павлоградської міської ради.

«Зазначений Порядок спрямований на розвиток малого бізнесу в м. Павлоград та визначає прозорість реалізації прав суб’єктів господарювання на розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Павлоград»,

- йдеться у повідомленні.

Цей Порядок забезпечує: створення чітких умов для ведення підприємницької діяльності, бізнесу та отримання прибутку в м. Павлоград, для вільної конкуренції та обслуговування населення; забезпечує створення нових робочих місць, утримання об’єктів благоустрою території міста у належному стані та додаткові надходження до міського бюджету.

Що стосується останнього пункту, то відповідно до укладених договорів щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою із суб’єктами господарювання протягом 2016-2018 років до міського бюджету Павлограда надійшло 1,272 млн грн, зокрема у 2018 році  надійшло 790,15 тисяч грн.

«Залучені кошти спрямовуються виключно на фінансування заходів з благоустрою м. Павлоград»,

- стверджують у відділі містобудування та архітектури.

Таким чином легко порахувати, що один МАФ приносить до місцевої казни щорічно майже 6700 гривень, і щомісячно – 560 гривень. А чи справді всі ці кошти направляються на благоустрій міста, поки що залишається загадкою, бо офіційних звітів щодо використання цих грошових надходжень ніхто жодного разу не оприлюднював.

Так, тільки за півроку біля супермаркету АТБ по вул. Степового фронту з’явилися 4 МАФи, ще кілька – по вул. Західнодонбаській, в центрі міста тощо. Левова частка цих МАФів торгують м’ясом чи ковбасами. Або це справді вигідне направлення бізнесу, або павлоградці настільки багаті, що можуть кожного дня побалувати себе м’ясними делікатесами…

Ми вирішили поцікавитися у мешканців Павлограда, як вони ставляться до створення МАФів та чи потрібні вони у такій кількості в нашому місті?

Результати опитування, яке ми проводимо у Фейсбуці, оприлюднимо згодом.