Вы здесь

В Павлограді з діагнозом ГРВІ госпіталізовано 45 дітей

На початку нового 2019 року в Павлограді спостерігається високий рівень захворюваності пацієнтів на гострі респіраторно-вірусні інфекції. Так, за тиждень з 28 грудня по 4 січня в поліклініки та лікарні міста з діагнозом ГРВІ (ГРЗ) звернулося 527 павлоградців. Але в порівнянні з попереднім тижнем з 21 по 28 грудня рівень захворюваності знизився на 39 % (було 860 звернень). Про це кореспондентові повідомила начальник міського відділу охорони здоров’я  Олена Герасименко.

Вона пов’язує зниження рівня захворюваності з тим, що погода на вулиці стабілізувалася та на вулиці мороз (мінусова температура повітря). Бо при мінусовій температурі повітря віруси довго не живуть.

Серед 527 павлоградців, що звернулися із діагнозом ГРВІ, дуже багато дітей – 328. Однак і цей показник в порівнянні з попереднім звітним тижнем знизився – на 35 % (з 21.12 по 28.12 звернулася 501 дитина).

Очільниця відділу охорони здоров’я каже, що в Павлограді випадків захворюваності на грип поки що не зафіксовано.

Водночас збільшилась кількість госпіталізованих до лікарень павлоградців з ГРЗ – на 12 % - 48 чоловік (проти 43 в період з 21.12 по 28.12). Серед них 45 дітей (цей показник з 28.12 по 4.01 збільшився на 50 % в порівняні з попереднім тижнем).

Наразі від грипу вакцинувалися 246 павлоградців.

Вже 78434 мешканця міста підписали декларацію із своїми сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами.

«Серед найбільш поширених причин «зимових» захворювань – переохолодження та віруси. По можливості слід уникати місць великого скупчення людей та контактів із хворими. Треба частіше мити руки та провітрювати приміщення. Якщо вберегтися від хвороби не вдалося, важливо не займатися самолікуванням, а якомога раніше звернутися до лікаря»,

- наголосили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

Щоб уникнути небажаних хвороб, перед виходом на вулицю слід надягти кілька шарів одягу. Замість товстого светра – декілька легких кофтин. Так буде краще утримуватись тепло. Взуття має бути комфортним, аби не порушувався кровообіг. Обов’язково вдягати рукавиці та шапку. Відкриті ділянки обличчя слід захистити живильним кремом.

Взимку особливу увагу варто звернути на режим харчування. Раціон має містити калорійні та поживні страви. На прогулянку слід взяти термос із чаєм або кавою. Не можна вживати спиртні напої - алкоголь сприяє швидкій втраті тепла.

До речі, в Павлограді вже працюють стаціонарні пункти обігріву. Пункти розміщуються в Павлоградських міських лікарнях №1 і №4, а також в терцентру соціального обслуговування, який знаходиться за адресою вул. Робоча (кол. Пролетарська), 136. Крім гарячого чаю і мінімального набору їжі, тим, хто сильно замерз, медики готові надати допомогу.