Вы здесь

У Павлограді презентували проект "Поліцейський офіцер громади"

Дніпропетровщина  стане першим в Україні регіоном, де стартує робота поліцейських у новому форматі. І якщо проект буде успішним, то він пошириться на всій території України. Рішення про запуск проекту  «Поліцейський офіцер громади» на Дніпропетровщині було прийнято у зв’язку з тим, що саме у цьому регіоні створено найбільшу кількість об’єднаних територіальних громад — 60 ОТГ з майже півмільйонним населенням. Відтак мешканці громади потребують особливої системи безпеки.
 
Передбачається, що в кожній територіальній громаді житиме та працюватиме поліцейський, який опікуватиметься виключно безпекою та захистом цієї громади. Про це йшлося під час презентації в Павлограді проекту «Поліцейський офіцер громади».
 
На заході були присутні правоохоронці  структурних підрозділів Павлоградського та Синельниківського відділів поліції.  Презентували проект начальник управління превентивної діяльності  ГУ НП у Дніпропетровській області Максим  Очеретяний та начальник Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Сергій Альошкін.

«У 2015 році ми запустили патрульну поліцію. Це був початок реформи. Ми створили сучасний поліцейський сервіс у великих містах  і містечках нашої держави. Реформа поліції триває. Сьогодні розпочинаємо реалізацію  ефективного поліцейського сервісу для територіальної громади»,

— сказав під час презентації  Максим Очеретяний.
 
За його словами поліцейський офіцер громади звітуватиме про свою роботу не лише перед поліцією, а й перед громадою.
 
На сьогодні участь у проекті готові взяти 32 Об’єднані територіальні громади (ОТГ) Дніпропетровської області.
 
Свою готовність стати учасником проекту вони засвідчили підписанням відповідного Меморандуму. Керівники 13-ти ОТГ пообіцяли  виділити для  поліцейських службове житло.
 
Окрім того, Громада має створити умови для роботи офіцера: відремонтувати  та оснастити  сучасними технічними засобами приміщення,  забезпечити паливно-мастильними  матеріалами для службового транспорту, витратними матеріалами для роботи. Національна поліція бере на себе  забезпечення  поліцейського сучасним службовим автомобілем,  повним екіпіруванням, табельною вогнепальною зброєю,  комп’ютерною технікою та заробітною платою у  розмірі 13 -14 тис. грн.  Передбачені також і соціальні гарантії — службове приміщення або ж відшкодування коштів за оренду житла.
 
За словами начальника  Управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Сергія Альошкіна, у громадах чисельністю до 6 тис. чоловік працюватиме один поліцейський, у великих громадах — від двох до чотирьох.  При потребі  допомогу поліцейському надаватиме  група швидкого реагування. 
Що потрібно для того, щоб стати поліцейським офіцером громади.
 
До конкурсу залучаються виключно діючі поліцейські, які мають 2-річний досвід роботи та посвідчення водія, знають законодавство, вміють працювати з документами. Акцент — на активних та молодих. До конкурсної комісії долучаться також очільники територій. Саме вони допоможуть визначитися з кандидатами. 
 
Анкети — на сайті Нацполіції України. Подання кандидатур — до 13 січня. Після — аналіз, тестування. Майбутніх офіцерів перевірять на знання законодавства, логіку, комунікабельність. Так будуть сформовані рейтингові бали. У лютому — співбесіди, тестування. Далі — направлення на навчання до  Державного університету  внутрішніх справ м. Дніпро. Навчальні  курси триватимуть  2,5 місяці. Майбутні офіцери громад проходитимуть домедичну та вогневу підготовку, відпрацьовуватимуть навички екстремального водіння автомобіля.  І лише після цього, з 1 травня,  дільничні офіцери стануть до роботи. А вже через півроку, у грудні 2019, прозвітуються  перед громадою. І люди оцінюватимуть ефективність роботи свого поліцейського. 
 
Нові офіцери виконуватимуть усі функції дільничного, а ще, серед іншого, зможуть регулювати дорожній рух, виписувати штрафи за порушення, працювати з родинами, які знаходяться у складній життєвій ситуації.

«Це та ідеальна  модель дільничного поліцейського, якою вона має бути насправді. Всі ви знаєте з якими проблемами  стикаєтесь, які виконуєте невластиві для вас  функції, цим проектом ми побудуємо таку правоохоронну систему, якою вона повинна бути»,

— зазначив начальник  Управління дільничних офіцерів поліції.
 
Проект «Поліцейський офіцер громади» ініційований Національною поліцією України за підтримки міжнародних партнерів.