Вы здесь

Об’єднані громади Павлоградщини утримують всеукраїнське лідерство за рівнем фінансової спроможності

Експерти офісу реформ при Мінрегіоні проаналізували бюджети 665 об’єднаних громад України за дев’ять місяців 2018 року і порівняли їх з минулорічними. За окремими показниками лідерство утримують ОТГ Дніпропетровської області. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«Децентралізація, ініційована Президентом України Петром Порошенком,– одна з найуспішніших реформ у державі. Охоплює вона і все більшу територію Дніпропетровщини. Громади розширюють свої повноваження та отримують додаткові ресурси на розвиток. Найуспішнішими є ті територіальні об’єднання, які постійно нарощують власні доходи та залучають інвестиції. За рівнем фінансової спроможності ОТГ області утримують лідерство у всеукраїнському рейтингу»,

– зауважив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. 

Загальний рейтинг формували на підставі аналізу чотирьох показників, які характеризують фінансові аспекти діяльності ОТГ: власні доходи на одного мешканця, динаміка надходжень місцевих податків і зборів, рівень дотаційності бюджетів та питома вага видатків на утримання апарату управління. 

Зокрема, цьогоріч власні доходи на одного мешканця Слобожанської ОТГ становлять 15,7 тис. грн. Це найкращий бюджетний показник серед громад із чисельністю від 10 до 15 тис. жителів. Лідерство громада утримує вже третій рік поспіль. 

Вербківська ОТГ – на другій сходинці у групі від 5 до 10 тис мешканців. Тут на одного жителя приходиться 11,2 тис. грн. У Троїцькій ОТГ власні доходи на одного мешканця – 17,9 тис. грн. Вона – абсолютний лідер серед громад з кількістю населення до 5 тис. осіб. 

За результатами моніторингу, за деякими показниками до десятки національних лідерів увійшла й Богданівська  об’єднана громада.

Оцінку фінансової спроможності 665 ОТГ України провели на підставі експертного аналізу місцевих бюджетів за три квартали 2018 року. 

Сьогодні на Дніпропетровщині 62 об’єднані громади. Одна з них – з центром у місті обласного значення – Покрові.