Вы здесь

Павлоградські діти з особливими потребами отримують кваліфіковану допомогу

Вже одинадцять років в Павлограді працює Центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи та іншими фізичними та розумовими вадами, який є спеціальним медичним закладом охорони здоров’я. Центр тісно співпрацює з амбулаторіями міста Павлограда, управлінням праці та соціального захисту населення.

«Колектив докладає максимум зусиль, щоб створити умови максимально наближені до домашніх, що дає змогу дитині почуватися тут, як вдома. Діти-інваліди міста мають змогу отримати 2-3 курси відновного лікування  в умовах Центру»,

- розповіла лікар-педіатр амбулаторії № 7 ЦПМСД м. Павлоград Тетяна Нестеренко.

Так, за її словами за десять місяців 2018 року 83 дитини з обмеженими фізичними можливостями пройшли курс відновного лікування, серед яких одна дитина віком до одного року та п'ятнадцять дітей віком з одного до трьох років.

Реабілітаційні заходи дають змогу дітям не лише покращити фізичне здоров’я, а й підвищити свою самооцінку, сформувати активну життєву позицію, розвинути самостійність та життєздатність, розширити кругозір, розвинути пам'ять, увагу, значно підвищити мовленнєву активність.

В практику роботи Центру постійно впроваджуються нові методики, які використовуються при проведенні реабілітаційного лікування, також проводиться навчання батьків.

«Використання обладнання в процесі реабілітації дає хороший терапевтичний ефект, тому що є доволі специфічним діючим на організм стимулом і істотно впливає на якість життя хворої дитини. Робота з дітьми проводиться всебічна, поглиблена, різноманітна та висококваліфікована. Колектив Центру пишається тим, що мають можливість допомогти дітям, які цього потребують»,

- каже лікарка.

Фахівці Центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи та іншими фізичними та розумовими вадами організували роботу з надання кваліфікованої реабілітаційної допомоги дітям-інвалідам у здійсненні корекції психофізичного розвитку за індивідуальною програмою із залученням до участі батьків та інших членів сім’ї, приймають участь у створенні  проектів, що отримали гранти, на кошти яких придбане медичне обладнання та втілені нові методики реабілітаційного лікування.