Вы здесь

Поліцейські запрошували школярів Павлоградщини навчатися їх професії (ФОТО, Відео)

Вже традиційно в Міському культурно-дозвільницькому центрі Павлограда 20 листопада пройшов профорієнтаційний захід поліцейських для школярів. Курсанти та представники відділу довузівської підготовки Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, працівники відділу кадрового забезпечення Павлоградського відділу поліції розповідали старшокласникам павлоградських шкіл про роботу сучасних поліцейських, про переваги навчання саме у цьому вищому навчальному закладі, про те як стати курсантом університету та на які поліцейські професії тут можна вивчитись.

Вони не тільки агітували школярів поступати до їх ВИШу, а й знайомили їх з умовами вступу до університету внутрішніх справ у 2019 році.

До участі в заході поліцейські запросили близько 500 учнів 10-11 класів навчальних закладів Павлограда та Павлоградського району.

Представники вищого навчального закладу роздавали свої інформаційні брошури. А правоохоронці влаштували для школярів виставку зброї і захисного спорядження, що знаходиться на озброєнні Національної поліції України, та показували юним абітурієнтам, як з нею поводитися – розбирати та збирати автомати, натискати на курок пістолета і перезаряджати його тощо.

«Щоб поступити до нашого ВИШу потрібно здати екзамени під час ЗНО з української та англійської мови, історії України, математики. Це дає можливість абітурієнтам поступити майже на будь-яку спеціальність наших факультетів. Ті, хто збирається вступити до нашого університету, можуть записатися та залишити свої дані у нашому списку. Їх будуть інформувати про події, що відбуватимуться в університеті , запрошуватимуть на дні відкритих дверей, новорічно-різдвяні свята та інші заходи, – розповідає старший інспектор відділу довузівської підготовки Римма Домрачова. – У нас є дві форми навчання: бюджетна та контрактна. На бюджет набір здійснюється на чотири факультети: економічно-правової безпеки; слідства; підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції та превентивної діяльності. Є факультети і за контрактною формою навчання: юридичний та соціально-психологічної освіти й управління».

За її словами після таких профорієнтаційних заходів, кількість бажаючих вступити до університет внутрішніх справ значно збільшується. Наприклад, у минулому році після такого заходу в Павлограді до них записалися та вступили близько 50 абітурієнтів.

Працівники університету розповіли, що в у ВИШі створені всі необхідні умови не лише для навчання, а й для фізичного та творчого розвитку курсантів. Зокрема студенту можуть відвідувати спортивні секції з боротьби самбо, дзюдо, рукопашного бою, боксу, легкої атлетики, фрі-файту, тхеквандо, стрільців з лука, сучасну тренажерну залу з новітнім спортивним обладнанням тощо.  Є тут і гуртки художньої самодіяльності: вокальний ансамбль, хор, хореографічний колектив, клуб кмітливих та винахідливих.

Тож школярам розповідали не лише про переваги професії поліцейського, а й колективи художньої самодіяльності університету внутрішніх справ влаштували для своїх майбутніх абітурієнтів концертну програму з піснями і танцями. Один з студентів ВИШу навіть виконав музикальний номер у стилі «реп». А інші курсанти під час його виступу показували на сцені різноманітні атлетичні трюки та навіть розбивали величезні цеглини кувалдою.

«Я обирав цю професію своїм розумом, а не емоціями. Мені дуже подобається навчання в університеті. Цікаві викладачі, цікава теорія, яка вдосконалюється на практиці. Навчання в університеті внутрішніх справ дає гарний вишкіл, добре дисциплінує. Перший рік навчання ми проживаємо в казармі, це прививає для нас корисні звички, які в майбутньому допомагатимуть у роботі. Колектив у нас дружній, ми допомагаємо один одному. Цей навчальний заклад готує спеціалістів різних профілів: економіко-правової безпеки, превентивної діяльністі, органів досудового розслідування, кримінальної поліції. По завершенню навчання я працюватиму дільничним інспектором поліції, але я можу працювати і в інших структурах Національної поліції. Поліцейським я мріяв стати з самого дитинства . Мій батько військовий, і він виховував в мені тільки гарні якості, прививав повагу до людей цієї професії. Для мене людина у формі – це, перш за все, захисник. Нова поліція має докорінно міняти підходи у роботі, має більше працювати на профілактику, більше контактувати із населенням, виробляти довірливі стосунки»,

- розповів кореспондентові студент 3 курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності Максим Іванов.

Своїми враженнями поділилася і начальник сектору кадрового забезпечення Павлоградського відділу поліції майор поліції Наталія Воронова:

«Я люблю свою роботу. Бо це постійне спілкування із дітьми, які є абітурієнтами. Вони обирають майбутню професію, і я їм в цьому допомагаю. Працюю в органах поліції вже 19 років. Бажання піти з поліції у мене ніколи не виникало, хоча і були важкі моменти. Наш сьогоднішній захід був присвячений профорієнтаційній роботі з випускниками 11 класів. Такі заходи дуже важливі, бо надають можливість випускникам швидше визначитися з майбутньою професією. В нашому випадку це можуть бути професії слідчих, оперуповноважених, дільничних офіцерів та інспекторів поліції. І якщо у абітурієнта є бажання вчитися у ВНЗ, то для цього необхідно подати заявку в Павлоградський відділ поліції. Ми сформуємо для випускника необхідний пакет документів. Після навчання на бюджеті для курсанта створюється робоче місце в поліції».

Вона також зазначила, що після закінчення університету внутрішніх справ курсанти отримують звання лейтенанта. А вже де працювати – в Павлограді, Дніпрі, чи ще десь – випускник ВНЗ обирає сам.