Вы здесь

У Павлоградському районі загинула велика кількість бджіл

Для пасічників Павлоградського району Минулий літній сезон видався не дуже сприятливим - були виявлені численні факти загибелі бджіл. Про це йшлося на нараді, яку провів глава Павлоградської райдержадміністрації Святослав Максимчук.

Саме через це, як зазначалося, назріла необхідність дієвого діалогу між бджолярами, агровиробниками і органами влади району. Окрім пасічників в обговоренні проблеми взяли участь представники об'єднаних громад, а також Павлоградського міськрайонного управління юстиції Держпродспоживслужби.

Бджолярством в районі займаються сьогодні багато людей, але не завжди, на жаль, досягається компроміс між бджолярами і аграріями. Особливо це проявляється в період використання пестицидів і отрутохімікатів, чому, власне, і гинуть бджоли.

Учасники зустрічі прийшли до висновку, що робота по запиленню ентомофільних культур медоносними бджолами повинна бути узгодженою обома сторонами, а для цього необхідно зовсім мало - добросусідство.

До речі, масова загибель бджіл спостерігається в останні роки і в інших регіонах країни.

Міністерство аграрної політики навіть розробило з цього приводу спеціальні рекомендації - покрокові заходи, які повинні привести до наведення порядку в бджільництві. Пасічникам і аграріям залишилося уважно їх вивчити і суворо дотримуватися запропонованих правил. Це стосується порядку реєстрації пасік, їх обстеження фахівцями ветеринарної медицини, отримання санітарних паспортів пасік і багатьох інших нюансів.