Вы здесь

Президент повторно подав до Ради законопроект про перейменування Дніпропетровської області

Президент України Петро Порошенко повторно вніс до Верховної Ради України законопроект про перейменування Дніпропетровської області. На цей раз він пропонує перейменувати Дніпропетровську на «Дніпровську» область. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента України.

За словами Петра Порошенко, декомунізацію потрібно завершити.

«Декомунізацію слід завершити. На карті України не може бути місця для Петровського. Мало того, що він один із очільників комуністичної диктатури, він ще й співорганізатор та виконавець Голодомору, геноциду українського народу. Процедура зміни назви області передбачає поправки до Конституції. Аналіз показує, що за Дніпровську область проголосує понад три сотні депутатів. Потрібен не піар, а результат – тобто остаточне завершення декомунізації. Дніпропетровська область стане Дніпровською, а місце Петровського – на смітнику історії. Керуючись цією логікою, подав до Верховної Ради законопроект щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську»,

- заявив Петро Порошенко.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що назви областей, які містять імена або псевдоніми комуністичних діячів, теж підпадають під закон про декомунізацію, а тому їхнє використання заборонено.

Нагадаємо, 20 листопада Верховна Рада підтримала перейменування Кіровоградської області і направила цей законопроект до Конституційного суду України. Разом з цим нардепи провалили голосування (206 з 226 необхідних) за перейменування Дніпропетровської області, яку пропонували назвати Січеславською.